Reezo

dopravní policie a přestupky.

Určitě každý řidič se dopustí občas přestupku.
Rád bych se zeptal, jestli jste zažili situaci, kdy jste si byli vědomi, že jste se dopustili závažnějšího přestupku a přesto jste to dokázali vyjednat na domluvu nebo na symbolickou pokutu?

Já osobně si zpomínám, že jsem jednou vjel úmyslně do jednosměrky (abych byl doma rychleji) a jak jsem tam vjel, tak už na mě z křižovatky na konci ulice mávali policisti. Dopadlo to tak, že mi uložili 500Kč pokutu. Poté jsem jim oznámil, že mám u sebe pouze 100Kč a tak si ho vzali a nechali mě jet bez dalších postihů. 🙂

Druhý kuriózní zážitek, když jsem se vracel domů porušil jsem rychlost v hodině asi o 30–40 kmh. při kontrole, mi bylo řečeno, že jsem jel jak dobytek, že mi nesvítí přední světlo, nebyl jsem připoutaný a neměl jsem zelenou kartu. tento přestupek, jsem ukecal na 200Kč bez dalších postihů 🙂
Doplňuji:
neřešíme to, jak kdo jezdí ani jestli se porušuje zákon. Pouze situace, s kterýma máte zkušenosti.

Nejlepší odpověď
Deli

Předvolali mne za jízdu na červenou, vyfotili mne. Šla jsem tam a na rovinu řekla: „Ano, projela jsem na červenou, auto jsem sama řídila. Byla to má první jízda s novou dodávkou do centra města, v autě jsem měla ukecané batole a v dva měsíce do porodu. Tu červenou jsem prostě přehlídla.“
Policajt to vzal. Přišla jsem o 5 bodů, to jinak nešlo, ale mohl mi dát až 5000. Platila jsem 500.
Ano, mohla jsem říct, že nevím, kdo v autě seděl, ze snímků to patrné nebylo. Ale neudělala jsem to. A jsem ráda. Jednak ráda hraju fairplay a jednak mám čisté svědomí. A taky: kdykoli projíždím semafory, dávám si sakra pozor, aby mi tam zas ta červená neskočila. Na oranžovou už bych schválně neprojela. Tak asi ta pokuta k něčemu byla…

Další odpovědi
autacek

Že se chováš na silnici ja hovado není nic ke chlubení. To, že policisté měří dvojím metrem je též všeobecně známý fakt, bohužel plnej flastr zaplatí většinou ti slušní a prasata jako ty se z toho vykroutí. Bohužel, výchovnej efekt je pak nula.

kropitko

ne,ne, i všechny pidi přestupky byly po zásluze potrestány,, no a když tohle čtu, tak je mi z toho smutno,,, ale bohužel je to tak,, spravedlnost prostě neexistuje a na každého je dvojí metr,,,

IQ tykve

V Tvém případě orgán PČR porušil služební slib : http://www.po­licie.cz/clanek/slu­zebni-slib.aspx

aramah

Jednou u nemocnice nebylo kde parkovat,
pak jsem viděla že jedno auto odjíždí a tak jsem tam zajela.
No a po asi hodině jsm odjela a až u baráku jsem si všimla že tam mám lístek.
Tak jsem hned volala na městskou že jako za co, bylo to kus za kruháčem a tam kde jsem stála byla ještě plná čára,tak jsem mu řekla že mám zetepéčko a on že je to za 15000kč a kdybych tam neměla tu značku tak bych dostala botičku.No ale nakonec mi řek ať si dám příště pozor což jsem mu slíbila a nechal to bez pokuty.Za třicet let to byla jedna dvoutisícová pokuta za rychlost.
A toto napomenutí které jsem si vzala k srdci…

Reezo

Furt jsem milej, příjemnej a slušnej na ty policajty. Myslm, že ti co podpořili názor Autacka, by se meli podívat do svého svědomí a zamyslet se nad sebou 🙂

Co se týče dvojího metru, tak když snima zacházite jako s člověkem, tak ten trest není v takové míře. Jestli je tu takoví, kdo to bez keců zaplatí, tak je to hlupák u mě.