TONICK

Dopravní pokuta

Zdravím Vás, kamarád mi do Portugalska poslal kopie bločkových útržků jeho přítelkyně a poprosil mě abych zjistil, za co tyhle pokuty byly. Mají to nějak vyhrocené a nějakou dobu se spolu nebaví a zajímalo ho rozjasnění přestupků §125c/14 a §125c/14. Oba jsou za 500 Kč. Děkuji za odpověď :)

Odpovědi
meTTax

Dobrý den,
uvedené paragrafy §125c patří k zák. č. 361/2000 Sb., zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách někt. zákonů (zákon o silničním provozu), a značí tzv. " jiný přestupek v dopravě" podle tohoto zákona (především porušení různých zákazů stání, zastavení, vjezdu atd.). Mimo tyto „ostatní“ přestupky jsou pod jinými paragrafy přestupky vyjmenované (rychlost, alkohol, dopravní nehody, telefonování za jízdy…).
Dříve byly tyto přestupky řešeny podle přestupkového zákona (např. § 22/1l zák. 200/1990 Sb.), avšak novelou se od srpna 2011 řeší podle silničního zákona.
Tyto přestupky vesměs nejsou zařazeny do bodového systému.

Zůstávám s pozdravem.

Syd

V § 125 c odsavec 14 neni, jej jich tam jenom 8. Ani žádná jiná 14 tam neni, takže těžko říct, co to bylo.
http://www.mdcr­.cz/NR/rdonly­res/B4C0BA26-9083-4260-8506-DBE4C2AF1243/­0/sb005120111332011­.pdf