tetinka

Dopravní nehoda v PN

Dobrý den, jak se vyplácí pojistné plnění při autonehodě, kdy byl poškozený již v tu dobu na PN? Má nárok na výplatu ušlého zisku? Děkuji
Doplňuji:
Ještě jedna otázka. Odškodnění je z povinného ručení. Co když má poškozený občanskou pojistku a má plnění i z ní. Bude to pojišťovna po mě vymáhat?

Nejlepší odpověď
Výletník8

Má nárok, ale musí prokázat výši ušlého zisku, což je v daném případě rozdíl mezi stavem s PN a po nehodě a stavem s PN a bez nehody. Prokazování bude horší, než v běžném případě. Snad docela srozumitelný je letitý novinový článek v připojeném odkazu. Paragrafy se změnily, ale podstata zůstává.

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/nek­do-do-vas-naboural-na-co-mate-pravo-dwd-/poj.asp?c=A030820_­113722_fi_osob­ni_vra

Další odpovědi
Miroslavst

Jestli jsem dobře pochopil otázku, tuším, že vy jste viník a poškozený byl v PN. Jde o to, s čím poškozený marodil. Dalo by se v případě nějaké nemoci argumentovat tím, že nemoc poškozeného byla v souvislosti s dopr. nehodou. záleží rovněž co bylo příčinou DN. Pokud se jednalo o vaše nedání přednosti-nevykroutíte se, ale poškozený pokud by nebyl nemocný mohl lépe reagovat. Pokud to byla nehoda, kde by se dalo o vině polemizovat, mohl byste argumentovat nemocí poškozeného.
Jako viník, pokud jste se dozvěděl o této skutečnosti, informujte pojišťovnu, která událost likviduje o tom, že poškozený byl v době nehody v PN.
Doplňuji:
Aby pojišťovna chtěla po vás určité procento nebo celou škodu, musela by pojistná událost zapříčiněna úmyslně. Např. pokud jste řídil v podnapilosti, popral jste se s poškozeným a způsobil mu zranění úmyslně. jinak po vás nic pojišťovna chtít nebude.