Dopravní nehoda - DOPLÁCENÍ ŠKODY???

Dobrý den, nedávno jsem měl nehodu, kde jsem to v tom šoku vzal na sebe a byl jsem viníkem. Srazil jsem se s jedním slovákem, který nechtěl volat poldy, jelikož údajně spěchal a nechtělo se mu čekat. Teď mi poslal, že mu mám doplácet 12 000 Kč. Pojišťovna mu vše neproplatila. Chci se proto zeptat, zda-li mu musím těch 12 000 Kč doplatit.

Našel jsem tohle: http://www.odpovedi.cz/… - vinik- dopravni- nehody- neco- platit- posko zenemu

Pokud má někdo známého právníka, mohl by se, prosím, na tohle poptat?

Moc by mi to pomohlo. Děkuji moc.

Matějíček.

Odpovědi:

Zlatý

Předpokládám, že máš povinné ručení, z toho mu bude škoda uhrazena, pokud se cítí být poškozen nízkou úhradou škody, ať se obrátí na tvou pojišťovnu a doloží jim, že jeho škoda byla vyšší než to co mu proplatili.

To že si to v šoku z nehody vzal na sebe není podstatné, podstatné je to, jak se k tomu postaví tvá pojišťovna, na svou pojišťovnu zavolej a prober to s nimi.

Bronzový

Nemusíš se ptát nikoho!! Pokud jsi hlásil škodní událost své pojištovně,tak jsi SPLNIL svou zakonnou POVINNOST!!!! Jestliže poškozenému pojištovna zaplatí 20 000 místo 50 000 je to jen a pouze věc pojištovny a jeho kolik si na ní vyzíská!!!
Pojištovny to zkouší krátit pojistné plnění a poškození se takto obrací na viníky!!!

Zlatý

Zcela běžná praxe. Pojišťovny hradí škodu jenom do výše aktuální časové ceny vozu. Mají na to svoje oškubané časové tabulky.
Nedávno proběhla tiskem informace , že odvolací soud nařídil pojišťovně hradit škodu z povinného ručení do plné výše opravy. Ovšem běžné to ještě určitě nebude. Má prý to sloužit jako precedens pro pojišťovny a soudy.

Poškozený na doplatek nárok má !!!, ale musí ho uplatnit v občanskoprávním řízení. Pokud to u soudu uplatní , tak soud rozhodne kdo to bude platit. V tomto případě by doplatek od někoho dostal, buďto od vás nebo od pojišťovny.
Doplňuji:
Tím, že jsi to vzal na sebe, připravil jsi se o 100 % bonus !!!! Budeš platit za zákonné pojištění více.

Diskuze k otázce

Zlatý

mojitek

Ahoj,vůbec se s ním nebav-to si vyřeší jeho a tvá pojištovna za předpokladu že jsi měl (v době nehody)platné povinné ručení ,a je to hlášeno jak mělo být ;-)

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.