Advance

Doprava zvířat

Kdyby jste si chtěli koupit zvíře které je třeba až z Chomutova a vy bydlíte např:v Ově pojede si pro to zvíře nebo použijete službu tzv. zvířecí kurýr??

Nejlepší odpověď
anonym

pojedete si pro zvíře sami

Opět chybí možnost „jiná odpověď“. Přeprava zvířat je ošetřená platnými předpisy. Samozřejmě je rozdíl, pokud si pořizuji akvarijní rybičku či holuba nebo štěně či koně. Zvíře si nekupuji na několik dní a pořizovací cena by neměla hrát prim při výběru zvířete natož navýšení o náklady za cestu. Ostatně zvířecí kurýr také není zrovna zadarmo. Je třeba také myslet na splnění zákonných podmínek při případné reklamaci, kdy osobní převzetí zvířete a jeho stav je důležitým hlediskem. Sama jsem si jezdila pro psy i mimo Evropu, takže mi tato otázka připadá bezpředmětná.

Další odpovědi
Lucijej

pojedete si pro zvíře sami

To záleží na konkrétních okolnostech, ale rozhodně bych dala přednost osobního odvozu, už jen proto, abych si zvíře před koupí prohlédla. Domluvila bych se s prodejcem a udělala bych si o víkendu výlet.
Kurýra bych volila jen v nejvyšší nouzi a při koupi od ověřeného prodejce.