comedian

Dopoustim se zlocinu kdyz…?

se snazim dostat na svuj pocitat vzdalene pres internet a zjistit stav? nekdo se totiz vloupal do pokoje a vzal mi notas.
Doplňuji:
vniknuti do objektu bylo nasilne pres okno, policie uz misto prohledala a vzala dukazy. me ted hlavne zajima jestli seriove cislo je stejna vec jako identifikacni cislo toho notebooku kterou bych vyuzil jako neakou adresu pres server. kdokoli ma zkusenosti nebo napady prosim sdelte. byl jsem pripraven o dve notebooky-stary/acer a novy/lenovo. nejhorsi je ze kvuli tomu ted nedam zkousky:((

Nejlepší odpověď
anonym

Podobný precedent se již udál, kde původní majitel si i natočil přes webkameru obličeje zlodějů a jejich kompliců při užívání NB, díky čemuž pozléze policie pachatele zadržela.
Postup byl shledán jako oprávněný v rámci obrany proti nezákonnému jednání protistrany.
P.S. Bylo by záhodno urychleně podat trestní oznámení a předat poznatky. Policie má další možnosti, jak právní, tak technické, jak pachatele lokalizovat (i odposlechem GSM) a zadržet.

Další odpovědi
led

Pokiaľ do svojho bez násilného prelomenia hesla, a to asi nebude váš prípad, to je normálne používanie svojho majetku na diaľku.
Doplňuji:
ZangetsuTS,
Tá kočka hovorí o prelomení hesla. Ak by predal počítač, nový majiteľ si predsa heslo zmení, nenechá staré. miau

ZangetsuTS

Ne jak říkala ta kočka
je to tvůj počítač a ovládání na dálku je legální
:)
můžeš se do něho napojovat když chceš :D
Vyjímka pokud jsi ho neprodal
pak myslím že nemůžed ted si nejsem jistý