Doporučujete kastraci feny?

Chci si koupit fenu border kolie, ale nevím, jestli ji mám nechat vykastrovat nebo ne. Budu ji mít na sporty, práci a mazlení. Co dporučujete vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Další odpovědi:

Pokud se nechceš věnovat produkci štěňat,tedy chovu a fenu budeš mít k účelům,které popisuješ,doporučuji kastraci.Názor,že fena by měla mít alespoň jednou za život vrh z tzv.zdravotních důvodů se nezakládá na faktech,z klinické praxe je zřejmé,že i fena po porodu může onemocnět karcinomen mléčné žlázy,dělohy nebo vaječníků. Kastrace zabrání nejenom onemocnění těchto orgánů,ale dnes se praktikuje hlavně i jako prevence před cukrovkou a jinými chorobami.Hlavně tě nebude limitovat říje feny při sportu,vycházkách ap.Poraď se veterinářem na vhodném termínu,většinou se kastruje po dosažení pohlavní zralosti(po prvním hárání) ale v některých státech se v praxi už mnoho let bez následných problémů kastrují už odrostlejší štěňata....:D

U fenky se doporučuje, aby měla alespoň jednou štěňata. Potom teprve kastraci.
Pokud nechcete pejska na chov, tak je kastrace velmi rozumným opatřením.
Zažila jsem hárání fenky jednou a měla jsem toho dost. To se snad za ní táhli psi i ze sousedního okresu. Přelézali dvoumetrový plot z pletiva, prostě hrůza. Navíc v případě kastrace neriskujete náhodné oplodnění a starost, co se štěňaty.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.