Avatar uživatele
Lucy7

Doporučujete kastraci feny?

Chci si koupit fenu border kolie, ale nevím, jestli ji mám nechat vykastrovat nebo ne. Budu ji mít na sporty, práci a mazlení. Co dporučujete vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4334 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Ano, hned z několika důvodů.
Více zde:

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=kas­traci+feny&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&sky=­ee&redir_esc=&hl=cs&

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokud se nechceš věnovat produkci štěňat,tedy chovu a fenu budeš mít k účelům,které popisuješ,dopo­ručuji kastraci.Názor,že fena by měla mít alespoň jednou za život vrh z tzv.zdravotních důvodů se nezakládá na faktech,z klinické praxe je zřejmé,že i fena po porodu může onemocnět karcinomen mléčné žlázy,dělohy nebo vaječníků. Kastrace zabrání nejenom onemocnění těchto orgánů,ale dnes se praktikuje hlavně i jako prevence před cukrovkou a jinými chorobami.Hlavně tě nebude limitovat říje feny při sportu,vycházkách ap.Poraď se veterinářem na vhodném termínu,většinou se kastruje po dosažení pohlavní zralosti(po prvním hárání) ale v některých státech se v praxi už mnoho let bez následných problémů kastrují už odrostlejší štěňata…:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

U fenky se doporučuje, aby měla alespoň jednou štěňata. Potom teprve kastraci.
Pokud nechcete pejska na chov, tak je kastrace velmi rozumným opatřením.
Zažila jsem hárání fenky jednou a měla jsem toho dost. To se snad za ní táhli psi i ze sousedního okresu. Přelézali dvoumetrový plot z pletiva, prostě hrůza. Navíc v případě kastrace neriskujete náhodné oplodnění a starost, co se štěňaty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek