Gabbo

Doporučte ekonomicky nenáročné vozidlo za 150–200 tisíc?

Dobrý den,
zvažuji koupi staršího auta v cenové relaci 150–200 tisíc, a rád bych si
nechal poradit. S autem hodlám jezdit převážně v městském provozu, s
občasnými cestami do vzdálenosti max. pár set kilometrů. Celkový roční nájezd odhaduji na
max. 10 tis. km. Nepotřebuji silný motor, raději ocením spolehlivost a
ekonomickou nenáročnost provozu. Dále bych ocenil větší kufr, pro převoz
kola bez nutnosti montáže nosiče, to ale není nutností (se sundaným předním kolem a sklopenýma sedačkama se vleze i do normální fabie.. Zaujaly mě hlavně
Ibiza ST, Octavia II, Opel Astra (Combi), Honda Civic,hodně se mi líbí Mazda 3, u které mám
však strach z koroze. Největší jistotu však vidím ve Fabii II kombi, kterou není problém koupit 3 roky starou, ostatní auta většinou kolem 5 let. U motorizací si nejsem jistý vůbec. Např. Fabie se mi
líbí motor 1.4TDi, hlavně kvůli spotřeby, s tímto autem jsem jezdil a
nevadila mi ani větší hlučnost tříválce, ale nedokáži odhadnout zda-li pro
můj nájezd nebude vhodnější některý benzínový motor, ač s větší spotřebou.
Předem děkuji za Vaše rady a tipy.

Nejlepší odpověď
Deli

Z vlastní zkušenosti – mohu doporučit Fabia nebo Octavia combi.
V dieslové verzi Vám bude baštit 4,5 – 5,5 litru (na delších trasách, ne v městském provozu).
V benzínu jezdím s Octavií combi kolem 6 – 7 litrů. (Kombinovaný provoz.)
Pokud ale najedete ročně do 10tis km, volila bych benzín.
Diesel jsem měla, vyšší pořizovací cena, pak potíže s turbem, častější údržba… Nevyplatilo se mi to, nyní jezdím rok na benzín a jsem spokojená. Najedu 12–14 tis/rok.

Další odpovědi
fablen

v současné době řešíme doma obdobný problém a tak už pár dní procházíme nabídky (auta zahraniční): Nissan Node, Mitsubishi Colt, Opel Corsa – menší auta do městského provozu, která ale mají ucházející zavazadlový prostor…

baghira

Zůstal bych u té fabie, asi benzín. Za tu cenu můžete mít krásný zánovní auto i v docela slušné výbavě.

Mad

VW Lupo, najdi si technické info.Velký spořílek v benzinu i naftě

uznevim8

Při nájezdu 10000 km ročně se diesel opravdu nevyplatí, volte raději benzin.
Seat bych osobně nevolila, to je ale můj osobní problém 🙂
Spíše bych se zaměřila značky, které jste zmínil, a z toho výběru asi Fabia, Octavia, nebo Opel. Měla jsem možnost vyzkoušet Octavii 1,6 benzin. Upřímně, na takové auto je motor tak tak a někdy má co dělat. Spotřeba se pohybovala kolem 6l kombi provoz. Do 1.4 bych u Octavie nešla, sice to nemám vyzkoušeno, ale to snad ani nemůže jet.. 🙂

Gabbo

Který benzínový motor máte?

Kamix

Ahoj, já mám opel astra a mám v tom benzínovou osmnáctistovku, ale všude na to doporučují spíše diesel. Dost o typech motorů píšou třeba na https://kralmo­toru.cz/media/o­pel-astra-jaky-motor Já jsem však s benzínem spokojený, takže za mě mohu doporučit i ten