kukulicka

Doporučítemi knížku?

Dobrý den.
Nemám doma co číst a potřebovala bych nějaký typ na knihu.
Měla by být o lásce, dlouhá více než 140 stran, psaná písmem mezi 12 a 6 a pokud možno nápaditá.

Nejlepší odpověď
magorvkleci

o lásce?
Erich Maria Remarque: Tři kamarádi
Ernest Hemingway: Fiesta
Haruki Murakami: Norské dřevo
Haruki Murakami: Na jih od hranic, na západ od slunce

Další odpovědi
Irisa

Bídníci od nakladatelství academia: Více než 1000 stran, lásky haba kuk, velice poučná a nápaditá ažaž :D
Doplňuji:
Jestli vážně… moc mě zaujala kniha Národ od Terryho Pratcheta (tušim, že se to píše takhle)

Emefej

Co to je za chyták? Počet stran knihy se liší podle vydání a velikost písma se v knížce dost špatně zjišťuje.

Lamalam

Anna Karenina, stran více než dost a tragické lásky taky. Jen s tou velikostí písma si nejsem jistá.

arygnoc

neviem, kde bývate – ale čo tak návšteva knižnice?

v kartotéke (i elektronickej) býva i náznak obsahu, počet strán a podobné údaje.

"psaná písmem mezi 12 a 6 " – neviem čo si pod tým tým predstavujete, ale knihy sú väčšinou písané vo fonte o výške štvorčeka (veľkosti) 8 – 12 bodov (borgis – cicero podľa typografickej miery).