Tagsi

Doporučili byste z vlastní zkušenosti mobilní telefon HTC Desire X ?

Vybírám si nový mobil a nevím 100% jaký vybrat.

Odpovědi
Supercom

To ti nikdo nepovi zalezi aky chces :D ale HTCcka sou dobry :)

Bedy

HTC určitě špatné telefony nedělá, ikdyž osobně jsem se jednou spálil s modelem Tornado, ale to už je staršího data, teď se HTC docela zlepšilo a některé modely mám vyzkoušené a mohu je opravdu doporučit.

Osobně si teda myslím, že by bylo lepší se vyhnout operačnímu systému Android, protože je dost hardwarově náročný, a tak potřebuje víc operační paměti a výkonnější procesor – HTC Desire X je tak jako na hraně.

Dál Android nedoporučuju kvůli virům – co chvíli se objevují různé falešné aplikace a hry, které se vydávají za slavné tituly nebo za různé užitečné aplikace, ve skutečnosti to jsou viry, které Vám posílají premium SMS které stojí desítky až stovky korun, vykradou Vám osobní data apod. – vizte
I řada „pravých“ aplikací stejně požaduje dost oprávnění, například i to, jaké máte telefonní číslo, řad apliakcí leze do kontaktů, SMS zpráv apod. – ale na co? Velký bratr Google.Android právě dost věcí o mobilu posílá do Googlu, kde je to pravděpodobně využíváno k marketingovým účelům – Google je znám svým špehováním skrz své produkty, třeba skrz svůj internetový prohlížeč Google Chrome.

Já bych Vám mohl doporučit mobil HTC Windows Phone 8S, který, ač je výkonostně papírově slabší (má o 256MB operační paměti méně), tak je ve skutečnosti rychlejší díky operačnímu systému Windows Phone 8 (neplést se starým Windows Mobile, to je úplně něco jiného), který je svižnější, odladěnější a podle mého názoru i přehlednější a hezčí.

Mobil s Androidem musíte pomalu s pravidelnou přesností každého půlroku resetovat do továrního nastavení, protože se tam „začuní“, že je opravdu pomalý až nepoužitelný. Tohle u Windows Phone opravdu nutné není.

Též v oblasti bezepčnosti se zatím jedná o jeden z nejbezpečnějších mobilních OS – tady Vám opravdu žádná aplikace nebude lézt do kontaktů apod.
Aplikací pro Windows Phone je taky dost, byť méně než pro Android, nicméně těch opravdu použitelných jich je asi stejně jako na Androidu.
Řada uživatelů ocení i lepší integraci sociálních sítí, a to už od základu, nemusíte nic doinstalovávat.
Taky baterka HTC WP8S má o něco větší kapacitu, než u modelu HTC Desire X. Jinak ty oba mobily jsou papírově skoro stejné.

Nebo bych mohl doporučit ještě o něco lepší Nokii Lumii 620, která má 2× tak větší kapacitu vnitřní paměti (8GB), nabízí o něco lepší foťák a řadu vestavěných aplikací od Nokie, vypíchnul bych zejména aplikaci Here, což jsou mapy a track-by-trak offline GPS navigace – všechno to je zdarma, navigace během provozu opravdu nepotřebuje připojení k internetu.

Takže bych se spíš rozmýšlel nad operačním systémem, osobně bych vyměnil zbytečně náročný a nebezepčný Android za odladěný a bezpečný WIndows Phone. S Androidem opravdu osobně nemám dobré zkušenosti.