Pokročilý

Doporučili byste mi nejvhodnější objektiv na makro?

Přítelkyně se zbláznila do focení makra a jelikož sice máme tele od Tamronu, který je na to také dobrý, schází mu optický stabilizátor. Ten je pro ni asi nejdůležitější kromě dobré kresby detailů a světelnosti. Chtěl bych jí pořídit něco s dobrým poměrem cena/kvalita. Máme zrcadlovku Sony A58, takže nechci nic profi s astronomickou cenovkou. Dáte mi nějaký dobrý tip? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nevím, co je "astronomická cenovka" - ale pořiď přítelkyni pevné (makro) ohnisko, např. - http://www.aaron.cz/… .
A namísto stabilizátoru slušný stativ, ideálně s montáží na hlavu i vespod.
A pokud fotí ´makro´ i něco ´ hejbacího, pak makro blesk - ale ty už mají cenovku ´nehezkou´...
;-)

Další odpovědi:

Stříbrný

Záleží na tom, co chceš na makro fotit. Pokud jde např. o živý hmyz, zvol raději delší ohniskovou vzdálenost. S krátkým sklem (30 - 50mm) se pro dosažení zobrazovacího poměru 1:1 musíš dostat k fotografovanému objektu hodně blízko a brouka tím vyplašíš a zároveň si budeš objektivem stínit. Podívej se třeba na Sigmu 70/2,8 nebo raději na Sigmu 105/2,8 (oba existují i pro Sony).
Já mám na Pentaxu pro focení minerálů makro Tamron 90/2,8 a jsem spokojen, dá se dobře použít i na portréty (ale netuším, zda se dělá i pro Sony).
Pro focení nepohyblivých objektů by mohlo kratší ohnisko stačit, ale stínit si budeš pořád, tam pomůže pouze makro blesk, občas se to dá částečně vyřešit odraznou deskou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.