zjentek

Doplňující dotaz k předchozímu: mohl bych instalaci provést tímto způsobem?

..mám CD windovs XP SP3, od kterýho jsem ztratil produktový číslo (certifikát pravosti) a pak mám ještě CD windovs XP SP2 (oba jsou professional), ke kterýmu to produktový číslo mám. No a napadlo mě, že bych mohl instalovat rovnou ten XP SP3 a zadat tam ten product key z toho XP SP2, aby ta instalace nebyla zdlouhavá instalací XP SP2 a nemuselo se to pak po síti „samo“ aktualizovat na XP SP3. Šlo by to tímto způsobem?
Předchozí dotaz: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ztratil-jsem-seriovej-klic-k-instal-cd-windousu-xp-da-se-to-nekde-dohledat

Odpovědi
gecco

CD-čku je úplně jedno, jaký „key“ použiješ – takže klidně instaluj z toho s SP3 rovnou…
😉

odik

Pokud to není speciální multilicence, tak je možné ji mít pouze na jednom počítači. Pokud ji tedy nainstaluješ na dva počítače a budeš ji používat na obou počítačích, tak porušuješ zákony.

bolak

Windows XP je operační systém, service pack je jenom aktualizace, stejně jako patch u her. Nějaké vylepšení, nějaké opravy předchozí chyb, konkrétně u SP3 myslím že jsou to jenom opravy.

„Microsoft vydal již třetí service pack SP3 pro systém Windows XP, tento service pack nepřináší vylepšení windows, nabízí ale stovky oprav, které mohou lecos při problémech vyřešit. Tento service pack obsahuje i opravy z předchozích verzí service packu, není tak třeba po instalaci windows instalovat předchozí service packy.“

Jinak myslím že XPčka by měly dál jít, ale protože Microsoft už na ně hodil bobek, tak kolujou po internetu různý spekulace, že když skončila podpora, budou tyhle stařenky pod hrozbou virů a jinejch útoků > https://www.go­ogle.cz/webhp?sou­rceid=chrome-instant&ion=1&es­pv=2&ie=UTF-8#q=windows%20xp%20ko­nec%20podpory

cochee

ono už to není aktuální, jak jsem se dočetl, bo už to máš zvládnuto, ale je tam ještě jeden zádrhel: XP existují ve třech (minimálně) edicích, a to Corporate, OEM a Retail (balíková verze) – jejich produktové klíče nejsou vzájemně zaměnitelné bez dalších „úprav“

zjentek

gecco: a to je to tak jednoduchý? To mi to ten klíč vezme? Tak to si pak můžu vzít kterýkoliv sériový číslo z firmy, kde je 50pc, kam mám přístup, a na libovolný z nich si provést instalaci?

gecco

  1. jo – je to tak jednoduchý, jen musí ´sedět´ verze (XP, 7…) a edice (Home, Profi…)
  2. není to tak jednoduché – nemůžeš single licenci použít na více počítačích (ale je možné, že to už MS u W_XP nekontroluje – skončila podpora)

gecco

  1. jo – je to tak jednoduchý, jen musí ´sedět´ verze (XP, 7…) a edice (Home, Profi…)
  2. není to tak jednoduché – nemůžeš single licenci použít na více počítačích (ale je možné, že to už MS u W_XP nekontroluje – skončila podpora)

gecco

Omlouvám se – někdy se mi ´namnoží´ diskusní příspěvky, asi su v říji…
😉

anonym

Nebo v řiti

zjentek

no KONEČNĚ to chápu ..dík, nominace! Jen poslední laický dotaz- „musí sedět verze a edice“- takže „second pack 2“ licenci můžu v pohodě vrazit na „SP 3“ cedlo? ;qqq

gecco

Zjentek – Základ je, aby seděla verze (XP) a edice (např. Professional) – pokud jde o ServisPack, už je to fuk…
Raději použil to CD s SP3 – nejsem si jist, zda ještě jde SP stáhnout z MS (jak jsem psal, podpora skončila)…
😉

zjentek

tak hurá do práce ..tak kdyby se mi to nepodařilo, tak se měj na síti hezky, rád jsem tě „poznal“

gecco

Zjentku – heléééé – neslibuj…
😉

zjentek

tak to mě urazilo ..asi nahodím nějakou otázku ;) .. ;qqq

gecco

Zjentku – heléééé – neslibuj…
😉

odik

Musíš kliknout na odeslat jen jednou, někdy to chvíli trvá a pokud klikneš znova, je to tu hnedka 2× …

gecco

Odik – jasnačka…
😉
Klikám jednou – a je to tu 2× (případně 3×)…
No – možná mi blbne touchpad…

zjentek

odik kua neser, potřebuju se hnout z místa!