Avatar uživatele
zjentek

Doplňující dotaz k předchozímu: mohl bych instalaci provést tímto způsobem?

..mám CD windovs XP SP3, od kterýho jsem ztratil produktový číslo (certifikát pravosti) a pak mám ještě CD windovs XP SP2 (oba jsou professional), ke kterýmu to produktový číslo mám. No a napadlo mě, že bych mohl instalovat rovnou ten XP SP3 a zadat tam ten product key z toho XP SP2, aby ta instalace nebyla zdlouhavá instalací XP SP2 a nemuselo se to pak po síti „samo“ aktualizovat na XP SP3. Šlo by to tímto způsobem?
Předchozí dotaz: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ztratil-jsem-seriovej-klic-k-instal-cd-windousu-xp-da-se-to-nekde-dohledat

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3151 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

CD-čku je úplně jedno, jaký „key“ použiješ – takže klidně instaluj z toho s SP3 rovnou…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
odik

Pokud to není speciální multilicence, tak je možné ji mít pouze na jednom počítači. Pokud ji tedy nainstaluješ na dva počítače a budeš ji používat na obou počítačích, tak porušuješ zákony.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Windows XP je operační systém, service pack je jenom aktualizace, stejně jako patch u her. Nějaké vylepšení, nějaké opravy předchozí chyb, konkrétně u SP3 myslím že jsou to jenom opravy.

„Microsoft vydal již třetí service pack SP3 pro systém Windows XP, tento service pack nepřináší vylepšení windows, nabízí ale stovky oprav, které mohou lecos při problémech vyřešit. Tento service pack obsahuje i opravy z předchozích verzí service packu, není tak třeba po instalaci windows instalovat předchozí service packy.“

Jinak myslím že XPčka by měly dál jít, ale protože Microsoft už na ně hodil bobek, tak kolujou po internetu různý spekulace, že když skončila podpora, budou tyhle stařenky pod hrozbou virů a jinejch útoků > https://www.go­ogle.cz/webhp?sou­rceid=chrome-instant&ion=1&es­pv=2&ie=UTF-8#q=windows%20xp%20ko­nec%20podpory

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

ono už to není aktuální, jak jsem se dočetl, bo už to máš zvládnuto, ale je tam ještě jeden zádrhel: XP existují ve třech (minimálně) edicích, a to Corporate, OEM a Retail (balíková verze) – jejich produktové klíče nejsou vzájemně zaměnitelné bez dalších „úprav“

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

gecco: a to je to tak jednoduchý? To mi to ten klíč vezme? Tak to si pak můžu vzít kterýkoliv sériový číslo z firmy, kde je 50pc, kam mám přístup, a na libovolný z nich si provést instalaci?

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

  1. jo – je to tak jednoduchý, jen musí ´sedět´ verze (XP, 7…) a edice (Home, Profi…)
  2. není to tak jednoduché – nemůžeš single licenci použít na více počítačích (ale je možné, že to už MS u W_XP nekontroluje – skončila podpora)

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

  1. jo – je to tak jednoduchý, jen musí ´sedět´ verze (XP, 7…) a edice (Home, Profi…)
  2. není to tak jednoduché – nemůžeš single licenci použít na více počítačích (ale je možné, že to už MS u W_XP nekontroluje – skončila podpora)

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Omlouvám se – někdy se mi ´namnoží´ diskusní příspěvky, asi su v říji…
😉

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nebo v řiti

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

no KONEČNĚ to chápu ..dík, nominace! Jen poslední laický dotaz- „musí sedět verze a edice“- takže „second pack 2“ licenci můžu v pohodě vrazit na „SP 3“ cedlo? ;qqq

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Zjentek – Základ je, aby seděla verze (XP) a edice (např. Professional) – pokud jde o ServisPack, už je to fuk…
Raději použil to CD s SP3 – nejsem si jist, zda ještě jde SP stáhnout z MS (jak jsem psal, podpora skončila)…
😉

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

tak hurá do práce ..tak kdyby se mi to nepodařilo, tak se měj na síti hezky, rád jsem tě „poznal“

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Zjentku – heléééé – neslibuj…
😉

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

tak to mě urazilo ..asi nahodím nějakou otázku ;) .. ;qqq

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Zjentku – heléééé – neslibuj…
😉

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
odik

Musíš kliknout na odeslat jen jednou, někdy to chvíli trvá a pokud klikneš znova, je to tu hnedka 2× …

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Odik – jasnačka…
😉
Klikám jednou – a je to tu 2× (případně 3×)…
No – možná mi blbne touchpad…

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

odik kua neser, potřebuju se hnout z místa!

před 3151 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek