arygnoc

Doplňky stravy považujete za:

Nejlepší odpověď
Pájo

jiné

Neházel bych je všechny do jednoho pytle.
Obecně všechny doplňky stravy musí být NEŠKODNÉ.

Výrobce potravinového doplňku nemusí prokazovat účinnost svého preparátu (na rozdíl od registrovaného léčiva), ale musí doložit – u státního hygienika ČR – že jeho doplněk stravy NEŠKODÍ zdraví.

Některé potravinové doplňky (doplňky stravy), které chtějí získat statut léku, tyto studie provedou, do výzkumu firma vynaloží nemalé finance a takové jsou potřebné…a nejen že neškodí, jsou i UČINNÉ.

A jelikož je vše ve farmaceutickém průmyslu nákladné a hodně o financích, je to samozřejmě i KOMERČNÍ ZÁLEŽITOST.

Další odpovědi
pokazdejinak

potřebné

… ale jen pro někoho a jen některé přípravky!
protože doplňovat si tělo chemickými vitamíny je podle mě zrůdnost – ty je třeba baštit se správným jídlem
ale třeba právě výživa kloubů se dá stravou řešit jen velmi těžko – komu se dneska chtějí jíst vepřové nožičky nebo sulc ve velkém? ;) a želatinoví medvíci taky nejsou to pravé ořechové :)
holt s tím jak populace stárne a chybí i některá dříve běžná jídla, tak je třeba určité látky dodávat uměle :/

btw – babička Boženy Němcové byla cca 50ti letá paní a máme ji zafixovanou jako opravdovou stařenku, zatímco v současnosti stejně staré dámy ještě musí naplno makat :)

hanulka11

komerční záležitost

kdo na to má nechť si koupí… neuškodí, ale pochybuji, že pomohou – prostě tomu nevěřím …
někomu stačí -věř a víra tvá tě uzdraví

Wang

potřebné

Jikra

komerční záležitost

baghira

komerční záležitost

GM

komerční záležitost

rosinka

potřebné

Řekla bych, že potřebné, protože kvalita potravin v současné době není zrovna nejlepší. Ale nebrat to trvale, tak nějak a jak to člověk cítí,že je třeba.