blondinka

doplnění otázky – pálení jícnu........

míváte někdy pocit „knedle v krku“ jak se ho zbavujete? děkuji za odpověď
Doplňuji:
ano byl to omyl ne pálení jícnu, ale žáhy. ale chtěla bych vědět, jak na tu „knedlu v krku“ děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
BEAES

Pokud myslíte pálení žáhy, tak na to pomáhá Bílinská kyselka, mám to vyzkoušené. Zkoušela jsem i Gaviskon, ale ten nezabírá, nebo jen na chvilku.

Další odpovědi
quentos

knedlík v krku je trochu něco jiného (když je někomu do pláče apod.), ale pokud jde o pálení žáhy, občas mívám. Pomáhá na to vypít sklenici slané vody. Nic chutného, ale zabírá. Zkrátka si natočím vodu, „posolím“ a vypiju.

FOG

Na paleni zahy jsem pouzivaval sodu bikarbonu,ale je to asi nezdrave.
Nyni ,kdyz se to obsac prihodi i me pouziju „TUMS“,nekolik kolecek a pomuze.
„Knedla v krku“,to je asi od stresu,uzkosti ,ci precitlivelosti cloveka.Asi pomuze relax a mozna nejaky bylinny caj.

Lucimia

U pálení žáhy jde prakticky o pálení jícnu, protože to pálení je způsobeno tím, že z žaludku vytéká kyselý žaludeční obsah a naleptává ten jícen – pálení.

Každému na to pomáhá něco jiného. Můžou vám pomoci mléčné výrobky, mandle, ořechy, rajčta, zázvor,… Pokud vás i přesto bude velmi pálit žáha, doporučuji pořídit si pastilku – RENNIE. Dobře pomáhá.