dendys

doplatek za elektriku

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jsem na úřadu práce,můj manžel také + pobírá částečný inv.důchod.Mám doma 2 děti,ještě chodí do školy.V lednu tohoto roku jsem si žádala do hmotné nouze ale bylo nám to vyplaceno až v únoru,tudíž jsem nemohla zaplatit elektriku na kterou mi nezbylo.Peníze mi přišly dva dny po odpojení elektriky,tudíž jsem byla nucena zaplatit znovuzapojení ve výši cca 2000,–Kč. Proto bych se chtěla zeptat zda si nejde zažádat o vrácení poplatku za pripojení.Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Bohužel nelze, protože odpojení i znovuzapojení bylo dle vámi podepsané smlouvy a termíny podpory a příspěvků též splňovaly zákonné lhůty, tj. do konce následujícího měsíce.
Chyba nastala v okamžiku, kdy jste preferovala jiné platby před zálohou na elektřinu. V této fázi bylo potřeba zajít na služebnu, požádat o odklad zálohy a doložit legitimní důvody.
Připojení je služba, jež vám byla dodána, z pozice dodavatele elektrické energie není co vracet.
P.S. V podobných situacích a v krajních případech se vyplatí si půjčit či si vzít překlenovací úvěr, protože úroky jsou vždy nižší než následné sankce.

Další odpovědi
www

Zkus kontaktovat dodavatele, ale dělá se to jinak.
Kdysi jsem byl ve stejném srabu a zavolal jim předem, počkali a neplatil jsem nic takového.