sketcha1989

Doplatek 100% platu na základě pracovního úrazu

Prosím, z vlastní zkušenosti, kdy Vám přišel doplatek 100% platu od pojišťovny, když se jednalo o pracovní úraz? Ano, říkají že na to mají 60 dní, ale mně se jedná o reálné zkušenosti?? Jde o to, že sou Vánoce, partnerovi se ukončila marodní ke dni 30.11.2014 a zajímá mě, zda pojišťovna pošle vyrovnání ještě teď v prosinci.Díky za odpovědi

Odpovědi
anonym

Očekávejte vyrovnání až příští rok. Leden, maximálně únor ve výplatním termínu.

ptáč

Mě to přišlo včas. Pojišťovna byla kooperativa, to mě nezajímá, peníze přišly to mě zajímá.

sketcha1989

kapitán: ne ne špatně jste to pochopil 🙂 O té lhůtě vím, ale těch 30 dnů to byl příklad a ještě ke všemu se to netýkalo pracovního úrazu, ale výplaty nemocenské 🙂 Takhle to opravdu funguje 🙂 Česká správa vyřídí během 14 dnů proplacení marodní a pokud Vám to přijde za déle, může za to vždy Váš zaměstnavatel, protože česká správa potřebuje vždy každý měsíc lístek na peníze, který většinou zaměstnanec dá ve své práci 🙂

sketcha1989

johana 56: obávám se, že toto se týká, pokud prokazatelně došlo k prac. úrazu a mohl za to zaměstnavatel, tzn. že zaměstnanec neměl dostatečně zabezpečené pracoviště a přitom ho ze zákona měl mít. Proto se tam zaké dost píše o tom, že se bude zaměstnavatel vykrucovat. Partner však pracuje jako ostraha a tam došlo k zavinění třetí osobou. Takže toto opravdu vyplácí pojišťovna.

johana 56

Omlouvám se,byl uveden pouze pracovní úraz.Máte pravdu,při zavinění třetí osobou je pknění na pojišťovně vinníka.

sketcha1989

Ptáč: je mi jasné, že to přišlo včas, ale já se ptala na něco jinýho: ptala jsem se, do jaké doby to přišlo? Např. po měsíci? Ve lhůtě to poslat musí, ale např. česká správa má 30 dní na to, aby poslala dejme tomu třeba marodní, ale pošle jí třeba už po 14 dnech, jako jsem to měla já, takže moje otázka je : kdy konkrétně Vám přišla?

sketcha1989

Děkuji za odpověď, myslela jsem si to, tak a máme po Vánocích :-/ Co se dá dělat

gecco

Pojišťovna (jako kterýkoli jiný běžný´ plátce) vyplácí ´co nejpozději to jde´…
Můžeš ale poslat dopis (nejlépe asi patřičnému likvidátorovi), kde vylíčíš tíživou finanční situaci – možná výplatu pojistného urychlí (velké naděje si ale nedělej).
😉

sketcha1989

Partnerův zaměstnavatel má kooperativu, ta je údajně nejrychlejší, ale co čtu, tak to abych počítala radši s únorem :-/ to je fakt šílený v dnešní sobě Ty musíš čekat, až Ti laskavě někdo pošle nějaký peníze :-/