pepinoss

Dopis ze Slovenska do ČR – jak dlouho to trvá? A je dopravován letecky?

Dobrý den,

měl bych dvě otázky ohledně pošty.
Je obyčejný dopis ze Slovenska do Česka posílaný letecky, nebo je dopravován pozemní cestou?
A ještě bych měl jeden dotaz: jak dlouho to trvá dopisu ze Slovenska k nám?

Díky za odpověď.
Pepa

Odpovědi
gecco

Není dopravován letecky, ale pozemní cestou (ať už vlakem nebo po silnici).
Doba doručení, obvykle, cca 2 dny.

pepinoss

gecco: Jak víte, že není letecky? Dostal jsem informaci, že všechna pošta ze zahraničí, kde je pravidelné spojení na Ruzyň, je do ČR dopravována letecky.

gecco

Pro zahraniční poštu je využíván nejrychlejší kanál – a letecké spojení SR – ČR není vždy nejrychlejší.
Ale – můžeš si leteckou přepravu objednat.
😉

quentos

oni dávají odesílateli obvykle na výběr. A vzhledem k tomu, že letecky to bývá dražší, byl by Slovák blázen, aby to chtěl na tak krátkou vzdálenost doručit tímto způsobem.