BeaBoy

Dopis do USA – kam správně umístit nálepku Prioritaire?

Zdravím. Chci poslat obyčejný dopis do 50g kamarádce z USA. Byl jsem na poště si koupit poštovní známku typu Z tzn. do zahraničí i mimo evropské země a paní na pošte mi dala k tomu že potřebuju nalepku na které je modře napsané prioritaire .. došlo mi že to mám nalepit na obalku ale nevím přesně na jaké místo … nebo je to jedno ? předem děkuji

Odpovědi
JájsemRaibek

Tak vcelku je to jedno, ale většinou se to lepí do levé poloviny obálky – tedy pod adresu odesilatele. Adresa adresáta se píše do pravé poloviny obálky.
Doplňuji:
Adresní údaje, poštovní známky a poznámky se na příslušnou plochu umísťují takto:

v pravé dolní čtvrtině poštovní adresa adresáta,
v pravé horní čtvrtině poštovní známky,
v levé horní čtvrtině poštovní adresa odesílatele; pod ní poznámky nebo nálepky týkající se zvolené poštovní služby, obsahu poštovní zásilky nebo způsobu, jakým se má s poštovní zásilkou zacházet.