SandyS.

Dopis do Ameriky-Známka

Dobrý den. Chtěla bych poslat 2 dopisy (celebritám) do Ameriky,ale problém je,že na naší (velké) poště se prý už léta neprodává, a asi by to bylo pro celebritu stejně těžší,alespoň podle mého táty. Otázka je,jak bych mohla poslat dopis do ciziny,nejlépe jak sehnat známku? Někde jsem četla,že mohu jít s dopisy rovnou na poštu a tam to nechat poslat,ale tím si nejsem moc jistá,jestli je to skutečně možné. Dát jim do dopisu dolar taky není prý nejlepší,protože mi opět někdo napsal,že to pošťáci vykrádají,ale spíš by to bylo pro ně opět obtížné ještě kupovat známky do naši země.Navíc někomu se vrátil podepsaný dolar =). Po internetu bych nerada sháněla známky a odpovědky,přeci jen nejsem ještě úplně dospělá a rodiče by nad tím kroutili hlavou. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Lorrien

Ahoj,
do Ameriky posílej dopis přes poštu, oni Ti jej zváží a podle toho nalepí známky, atd. Při posílání nazpět tam hoď buď nějaké peníze, nebo (jsem slyšela) poštovní poukázky, aby se nemuseli starat o nákup známek. :)

cochee

Existuje něco, co se jmenuje mezinárodní odpovědní kupón, je dělaný právě pro tyto případy. Web české pošty se o něm kupodivu nezmiňuje, údajně se prodává na větších poštách a v nedávné minulosti stál 40 korun. Jeho použití je podobně jako v Česku vázáno na hmotnost zásilky, to si někde ověř, jak to je.
Doplňuji:
Tedy, ten kupón slouží právě tomu protějšku, aby nemusel on platit poštovné, když ti odpovídá. Za poslání dopisu tam se samozřejmě platí podle ceníku naší milované pošty, viz odpověď Lorrien. Je-li vyžadována odpověď, např. kvůli foto s autogramem, přiloží se do dopisu tam onen odpovědní kupón.

SandyS.

Dobře,moc děkuju =) Ještě se zeptám na poště co s těmi poukázky(snad to není ta odpovědka),aby mi vůbec mohli odepsat.