annas

Domníváte se, že tato slova platí stále?

Francouzský spisovatel François-Auguste-René de Chateaubriand (1768– 1848) napsal:

„V mládí ztrácíme rozum kvůli lásce, později ztrácíme lásku kvůli rozumu.“

Tato slova byla v MF Dnes tajenkou křížovky, kterou jsem včera vyluštila.

Nejlepší odpověď
rynek878

Milovat znamená trpět, ale nemilovat znamená zemřít.
Žádná bolest se nesnáší hůř než vzpomínky na štěstí v době neštěstí.
toto je čistá pravda.

Další odpovědi
quentos

první polovina určitě, druhou zatím potvrdit nemohu – stále procházím mládím. U většiny lidí možná, leč pro ty mého typu, pro něž je láska alfou a omegou života, tomu snad tak nebude…

Nave

myslím si,že na tom něco pravdy je.
člověk když je mladý(nezkuše­ný)neví nic o životě atd-tak věci atd vidí jinými očima.
a když už něco o životě ví(něco prožil),tak to také vidí jinak-jinými očima.
snad jste mě pochopili co jsem tím chtěla říci.