annas

Domníváte se, že detektor lži udělá někdy z „vlka beránka“, nebo z „beránka vlka“? Poprvé detektor použit 2. 2. 1937.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ano

Asi to nejde takhle jednoznačně říct. Faktem je že existuje výcvik, kterým lze detektor poměrně lehce obelstít,u někoho zase může nervozita zkreslit celou výpověď, takže i v otázce uvedene varianty jsou možné.

Další odpovědi
briketka10

Ne

neudělá z vlka beránka ani naopak, měl by prokázazat vinu..

v některých zemích se stále používá u soudních přelíčení, armádě, politice..

led

Ano

Detektor lži je schopný rozlíšiť klamstvo na 50%.
z aktuálneho návrhu poslanca Matoviča:
http://www.ta3­.com/clanok/9176/ma­tovic-kandidatka-sa-nam-nerozpada-ale-ocistuje.html

anonym

Ano

Každý není natolik silný aby dokázal řídit svoji psychiku – viz. netrénovaný člověk před mikrofonem, který má mluvit. Když není mikrofon zapojen, člověk je uvolněný. Když se stiskne nahrávání, dostane křeč a působí nepřirozeně, potí se, zajíká se.

Illines

Ne