J_K

Domníváte se, že by se neměla vztahovat imunita na vědomé lhaní poslanců?

Odpovědi
Kepler

Určitě ano, měl by to být trestný čin, protože to může mít dalekosáhlé následky.

Rommart

Rozhodně ANO!!!!!!!

Rokio

Jsem stoprocentně pro, jelikož lhaní poslanců může udělat velkou paseku a navíc je velmi nemorální.

Quimby

Nechápu jak toto souvisí s imunitou. Vědomé nebo nevědomé lhaní není trestný čin ani přestupek. Pokud se lhaním přímo neporušuje zákon – křivá výpověd a podobné věci. Ale to je pak prostě obecné porušení zákona.

BANAN93

myslím , že by nikdo mít žádnou imunitu neměl – představitelé státu by měli jít příkladem a vztahovat se na ně stejné zákony(které nám utvářejí a pak na ně nehrajou ? :D) jako na všechny – dobrá ať maj šoféra s modrým majákem .......
Ale tohle všechno ukazuje co nám vládne za svoloč a zákony zde neplatí stejně pro bohaté jako pro chudé – soudci jim patří.

Psychotic

Pokud chceš, aby lež politika byl trestný čin (jak říkáš v diskusi), soud (nebo někdo jiný) by se musel zabývat tisíci žalob ročně od blbců, kteří jiný názor považují za „vědomou lež“. A to nemluvím o tom, že by politiku nikdo nedělal, protože i ten nejpravdomluvnější člověk na světě se plete, mýlí, zapomíná… a s takovým zákonem by každý takový výrok otevíral cestu k šikaně, diskreditaci a vydírání nepohodlných politiků, kteří jsou zrovna v opozici.

Ne, nemyslím si, že bychom měli dělat absolutně nesmyslné zákony, abychom tišili něčí paranoiu.

Co kdyby ses místo házení politiků do vězení raději informoval z kvalitních neutrálních zdrojů a sám se rozhodl, komu dáš hlas?

zjentek

Pravda je pouze relativní pojem.
Co je to pravda? Má odpověď je jedinou pravdou a né abys to viděl(a) jinak, neboť by tak bylo možno šířit bludy.

Šidlo

žiadna imunita!

ani pre poslancov, ani pre štátnych zamestnancov, naopak!

sú to sluhovia verejnosti, platení z daní voličov aj nevoličov....­..všetko čo povedia a urobia by sa malo hodnotiť oveľa prísnejšie než sú bežné zákony.

štátny zamestnanec a volený politik by mali byť morálne vzory.....mali by napr. dostávať pokuty za prejavy nevery či ožratosti na verejnosti a za horšie veci zbavenie mandátu/práce a v prípade trestnosti/ob­čianskeho priestupky o 50% vyšší trest

J_K

Záměrná lež není zmýlení se !!! Prokazatelná lež se vztahuje k absolutní pravdě. Absolutních pravd je mnoho – 1+1=2, Dnes ráno jsem snídal, atd. Celá matematika (kromě numerické) je založena na absolutních pravdách. Relativní pravdy se vztahují na oblasti,kdy na dosud nepoznané, používáme předpoklady.

Psychotic

Hm, a jak přesně se to rozeznává v reálném životě? Pokud jsem dnes ráno nesnídal, jak zjistíš, zda jsem „záměrně lhal“, nebo jsem skutečně přesvědčen, že jsem ráno snídal, protože si to pletu se včerejškem?

Kromě toho „ráno jsem snídal“ není absolutní pravda. Jediné absolutní pravdy vycházejí z definice. Tedy ano, 1+1=2, protože my jsme matematiku vytvořili a taková je definice těch symbolů. Stejně tak je absolutní pravda „plešatí lidé nemají vlasy“ a „vdovám zemřeli manželé“.

J_K

To jsou ale bláboly!

Psychotic

Chápu, že je nad tvé možnosti to pochopit. Nemám ti to za zlé. Každý Pepa z místní hospody má horu nápadů založených na „selském rozumu“, o kterých každý s alespoň minimálními znalostmi v oboru ví, že jsou to absolutní voloviny. Je to nevyhnutelné. Ignorant si nikdy nepřipustí, že je ignorant.

J_K

Když vědomě lže svědek u soudu dopouští se trestného činu. Na trestné činy se nemusí vztahovat ani imunita poslanců. Podle mého názoru mohou poslanci řečnit jak chtějí, ale vědomých lží by se to nemělo týkat. Každý volič by pak mohl lháře žalovat u soudu. Byly by tak omezeny i obstrukce, které nás stojí nezanedbatelné peníze.