Miroslavst

Domnívám se, že to není možné. Co vy na to?

Včera jsem se nudil a tak jsem koukal na dvd-Terminátor II. Jen připomenu, že je to, jak terminátor ochraňuje Johna před druhým T1000.
Neberme to jako film, ale podívejme se na to důkladněji. Terminátor byl poslán Johnem Conorem z budoucnosti, aby jej chránil a zabránil válce. Vyřešili to tak, že zničili chip a ruku, jakož i veškeré materiály v Cyber… Tam umřel i černoch, který to vymyslel.
A nyní k otázce. Jak je tedy možné, že byl terminátor poslán z budoucnosti, když vše bylo zničeno a nemohlo být tedy zhotoveno? Jaktože byla válka strojů, když nebylo z čeho je vymyslet-vyrobit?

Nejlepší odpověď
mojitek

Nad touto otazkou casu-casovou smyckousi si lamali a lamou hlavy i velcí védátoři.Domnivam se ze na rozuzleni nebude snadne prijit,protoze umime vnimat zatim jen 3 rozmery…
Doplňuji:
George,Toruk – nic proti Vam,panove,ale jak muzete tvrdit -o tak dosud neprobadanem,ne­poznanem ..ze to nejde?To si nedovolil tvrdit ani Einstein ani jiní „mozci“. Zname pouhe 3 rozmery ( ve vesmiru existuje nekolik tisic..dle uznavanych kapacit), dokazeme myslet pouhym zlomkem kapacity naseho mozku,ktery dosud stale nechapeme jak vlastne funguje a proc vubec dokazeme vyuzivat jen ten zlomek..Jsme zatim nedokonala stvoreni a teprve cas ukaze jak a co je mozne ci ne

Další odpovědi
Toruk

Jakékoliv filozofování o přesunu v časoprostoru je zbytečné, pokud by ten přesouvaný měl něco měnit- je to pohádka. Možná že za určitých okolností je možný posun do minulosti- ovšem pokud ano, tak jen bez možnosti ovlivňování minulých událostí (podobně jako sledování filmu- můžeme jen sledovat).

anonym

no možné to samozřejmě je, dokud je to jen film 🙂 … stejně jako papír i filmové plátno toho snese hodně …

souhlas s [Toruk], pokud jde o cestovani v case a ovlivnovani minulosti, do minulosti uz umime nahlizet davno, staci kdyz vyjedete z mesta a podivate se na oblohu plnou hvezd, uz koukate do davne minulosti. Ale pohnout s nimi v této viděné minulosti už docela určitě nelze, na to už je zkrátka příliš pozdě.

Celá iluze o cestování v čase nám připadá pravděpodobná jen díky tomu, že je světlo tak strašně pomalé … nebýt tohoto detailu, nikoho by to možná ani nenapadlo.

///

mojitek: hm, já se vůbec nebráním novým poznáním, ale určitě ani nechci ignorovat to, které mi momentálně připadá mnohem logičtější 🙂 … uděláme pokus: pokud kdokoliv z znás někdy v budoucnu zažije objev cestování v čase, vrátí se ZPět do tohoto okamžiku a připíše do diskuse přízpěvek „DOKáZALI JSME TO !!!“ 😁 hehe …

… i s těmi rozměry je takové, míchání hrušek s jabkama 🙂 matematika samozřejmě snese rozměrů kolik si zamanete, ale matematice je to jedno a kdyby si přece vzpírala prostě předefinujete pár axiomů 🙂 jsou to jen teorie.

PostApMan

Možné to je. Stačí se podívat na dokument o Star Gate. Ten Terminátor co přišel chránit Johna byl z už z jiné reality. Abych to vysvětlil srozumitelně. Po tom co Terminátor(nebo John už nevím) zníčil ruku vzniknul nový alternativní vesmír ve kterém terminátoři už nebyli ,ale ten ze kterého přišel terminátor ochranář nikam nezmizel Více na wikipedii Alternativní reality, nebo v dokumentu SG-C nebo v jednom dílu červeného trpaslíky s názvem alternativní vesmír. jinak teorii alternativních vesmírů nemůžeme ani vyvrátit ale ani potvrdit. (neni to jak vyzkoušet :) )

Bumbes

Všechno je možné, když tomu chce někdo věřit, česká komediální klasika si s tímto časovým fenoménem už také několikrát pohrávala.
http://www.csfd­.cz/film/7404-zitra-vstanu-a-oparim-se-cajem/
http://www.csfd­.cz/film/6007-zabil-jsem-einsteina-panove/

led

Miroslave, veď vy ste porušili ZáKLADNé PRAVIDLO týchto filmov VERIŤ, PREŽíVAŤ, NEROZMýŠLAŤ.

anonym

DOBRÝ DEN.NAPROSTO SOUHLASÍME S MÝM MANŽELEM S PANEM MOJÍTKEM.ZDRAVÍ---ZAJ-PO

Zdroj: víra,pravda,bible skušenost s BOHEM.

mojitek

George : pardooon,ale rozmery nejsou jen matematika proboha.Je to o fyzice.Kdybyste znal/umel vnimat/chapal jen 2 rozmery tak nedokazete prekrocit prekazku ktera ma pohych 10 cm..

anonym

tady si nerozumime … 3 rozmery jsou rekneme ty jablka, ctvrty je hruska, rozumime si ?

anonym

… patlame dohromady spoustu velicin, o vsech hovorime jako o dalsich rozmerech prostoru, v dusledku toho vznika rada nedorozumeni v chapani vicerozmernych prostoru 🙂 … korunku tomu nasadi umelecky zpracovany teserakt a nikdo uz nevi co si myslet 🙂 hlavne se v tech teoriich neutopit a nezapominat na to ze take nemusi byt spravne !!

mojitek

George : vzdyt jsme zatim nic nepoznali, jsme pouhy krucek pred opicema a jeste pred par lety -kdo by se domnival ze budeme nosit telefony s sebou??? Takze bych otazku nejakych casovych smycek radeji neuzaviral nekam do „logictejsich“ mezí :o)))

anonym

stale mi vnucujete ze se snazim vec uzavrit … o nic takoveho se nesnazim, jen na to mam nejaky aktualni nazor a ten je rekneme skeptictejsi a mene zasneny nez ten vas, nic vic.

Miroslavst

„DOKáZALI JSME TO !!!“ 😁

anonym

HURAAAA 🙂 a ted sem opis vysledky vsech fotbalovych zapasu na pristich 50 let 🙂

anonym

nebo sem rovnou kopni sportovni almanach, ale nezapomen ze v tom formatu, ve kterem to mate ulozene to my lidé z minulosti jeste neumime precist 🙂

mojitek

no tady se nekdo dival na jeden filmík,ze? No almanach by urco bodnul.Tim ze tu moznost popirate tak jste vlastne mnohem chytrejsi nez ty kapacity o kterych jsem psal.Klobouk dolu.
Clovicku,jak to muzete popirat,delat "logicke"usudky o teto veci? Vzdyt o svem vlastnim tele nevime temer nic,nemame probadanou nasi vlastni malickou planetu(je probadana z pouheho 1,5 % a to nepocitam jeji nitro).Nevime nic o nejblizsich planetach,o pla­netach vzdalenejsich,nem­luve o jinych planetach v jinych galaxijich,natoz o fungovani sveta jako takoveho.Jsme teprve na zacatku,jsme jen o neco chytrejsi nez opicky,tak bych se zdrzel takovych vyroku ze neco nelze jenom proto ze nezname vetsinu podstatnych velicin ktere hybou vesmirem a proto to zatim nechapeme..