bolak

Domlouvaj se nějak mouchy, kde je hov..žrádlo, třeba jako když jdou včely opylovat kytku a nebo jedou každá za sebe?

Nejlepší odpověď
Hakunamatata

Co se týká včel, tak tam existuje včela pruzkumnice, která ostatní informuje, kde jsou kytky. Včely mají velmi propracovany komunikační systém.

U much předpokládám spoléhá každá na svůj „čich“

Další odpovědi
zjentek

slyšel jsem, jak to domlouvaly.
První: hej dobré hovno že?
Druhá: nemluv na mě, smrdí ti z pysku.
Doplňuji:
takže každá za sebe ,)

ponovotny

tuhle jsem šel lesem a najednou hukot jak když se vyrojí vosy. V trávě bylo ho… a jak jsem šel okolo tak se mouchy lekly a vzlétly. Říkám to proto, že jich bylo tolik, že je málo pravděpodobné, že ho všechny našly náhodou. Bylo jich tolik, že když se na něj vrátili tak to samotné ho… nebylo vůbec vidět ;)

cochee

Mouchy nejsou společenský hmyz jako včela medonosná, takže skoro určitě žádný informační systém nevedou (i když – kdo ví, ani vědci ještě neví všechno) a řekl bych, že mají dobře vyvinutý čich.