Kokyna

domácí vězení

Co je to domácí vězení? může odsouzený požádat o dom. vez. sám nebo mu musí být přiděleno?

Nejlepší odpověď
standa

Domácí vězení je nový druh tzv. alternativního trestu, který ukládá soud.

Podle nového trestního zákoníku je domácí vězení jedním z druhů trestů umožňující postih pachatele, aniž by musel být vytrhován ze své rodiny a nejbližšího okolí.

Odsouzený člověk bude moct běžně chodit do práce a možná si pak i skočit na nákup nebo na pivo.

Doma ale musí být vždy od osmi večer do páté ráno, platí to i pro víkendy, svátky a dovolené.

Další odpovědi
tomy999

Musí mu být přiděleno a vůbec nesmi ani na krok sám ven.