georgia

Domácí vězení

Dostala jsem podmínku za zpronevěru,pokud nezaplatím škodu do konce podmínky,změní se trest na nepodmíněný.Mohu dostat domácí vězení? Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Alternativní tresty jsou v novém trestním kodexu vázány na takzvané přečiny, tedy nedbalostní trestné činy a úmyslné trestné činy s horní sazbou tři roky… což je VÁŠ případ.

Stačí, když soud usoudí, že takový trest vzhledem k menší závažnosti přečinu stačí.

Na vaši otázku nelze, takto bez detailních znalostí jednak okolností spáchání trestného činu a také i důvodů*) pro které by alternativní trest měl být uložen, konkrétně odpověďět. To učiní až soudce.

*) Podle návrhu trestního zákoníku je domácí vězení jedním z druhů trestů umožňující postih pachatele, aniž by musel být vytrhován ze své rodiny a nejbližšího okolí.