panenka

Domácí úkol GEOMETRIE.

Dobrý den dcera má za úkol
vypočítat obsah a obvod zadaných čtverců.Vzor:Délka strany :5mS=5m a má tu krát 5m
o=4*5m=20m a pak tu má 25m čtverečných

5cmS=5cm *5cm=25cm čterečných a má vypočítat obvod

1m=
o=

2km

10mm

100dm

4cm

můžete mi prosím poradit děkuji
Doplňuji:
Protože tento dotaz píši za dceru proto jsem napsala zda mě můžete pomoci s úkolem.
Moje dcera měla dnes závody a ten úkol jí dovezla spolužačka a tak by potřebovala poradit děkuji.

Nejlepší odpověď
kokoťenko

Proč píšete,můžete mi prosím poradit,když na začátku píšete,že je to dcery úkol???Ať si láme chvíli hlavinku…museli se to přece učit,jinak by jim to nedávali za úkol,ne??

Další odpovědi
mosoj

Protože se jedná o čtverec stačí nám k vypočtení obvodu a plochy znát jedna strana.

obecně:obvod (O)= 4 x strana( a)
plocha (S) = strana (a) x strana (a)

a= 1 m
o = 4 × 1 = 4 m

S = 1 × 1 = 1 m2

a = 2 km
o = 4 × 2 = 8 km

s = 2 × 2 = 4 km2

a = 10 mm
o = 4 × 10 = 40 mm

S = 10 × 10 = 100 mm2

a = 100 dm
o = 4 × 100 = 400 dm

S = 100 × 100 = 10000 dm2

a = 4 cm
o = 4 × 4 = 16 cm
S = 4 × 4 = 16 cm2

panenka

Děkuji vám mockrát mosoji.