Banikovec

Domácí úkol do ZSV – anketa

Anketa do ZSV,
1.Co vám říká jméno Platón, Descartes, Patočka
2.Koho považujete za filozofa
3.Co je to filozofie
4. Jaký má význam filozofie pro dnešního člověka.
Prosím nevyhledávejte ty významy a jména na internetu a odpovídejte od srdce díky.

Nejlepší odpověď
led

Toto nie je stránka na riešenie domácich úloh.
1 – tieto mená mi hovoria veľa (aj zo školy)
2 – dvoch určite
3 – Filozofia je štúdia rôznych problémov ľudského chápania …
4 – veľký
Na svoju česť prehlasujem, že som odpovedala od srdce
Doplňuji:
Samostatné sebavzdelávanie podporuje ľudskú myseľ!

annas

  1. Platón – trojúhelník, jeskyně, pojetí krásy; Descartes – Hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně; Patočka – fenomenologie.
  2. Těžko říct – řečtí filozofové, Aristoteles, Platón, sofisté.
  3. Filozofie – láska k moudrosti; věda o nejobecnějších zákonitostech vývoje společnosti, člověka a jeho myšlení.
  4. Člověk často uvažuje, zamýšlí se nad různými výroky, jinými slovy „emanuje“, vyvozuje z dokonalého méně dokonalé. Třeba slova Sokratova: Vím, že nic nevím.. Nápis v Delfách – Poznej sám sebe.

annas

Protože jste uzavřel otázku, je vidět, že šlo o domácí úkol, zřejmě o opakování filozofie, nikoliv o anketu.

Proto jsem vás chtěla přivést k přemýšlení,a u jedné části citátu uvedla jiného autora. Poznáte?

Ani při vypracování DÚ se nedá bezhlavě opisovat, každý by měl uvažovat a vyjádřit se po svém.

led

Nedávno som dala podobnému žiačikovi-špekulantovi otázku:
Peťul Ka, čo urobíš, ak ti väčsina dá chybnú odpoveď. Ako si to overíš, ak to nevieš? hneď sa blíži prvá „guľa“ (5)
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-ma-vliv-na-vznik-pousti-uvnitr-pevnin
a stalo sa…