leporela22

domácí práce :

Dobrý den chtěl sem se zeptat je mi 18 let a studuju a kdybych si našel nějakou práci na doma a něco bych vydělal musil bych platit nějaké daně nebo něco takového?

Nejlepší odpověď
Syd

Ano, musel bys platit daně. Ostatní (soc. a zdrav. poj.) záleží na tom, jakou právní formu by to mělo – dohoda o prac. činnosti/dohoda o provedení práce – u obou se nad myslim 5000 platí i soc. a zdrav. poj.
Nicméně není třeba to vidět tak černě – jestliže by to byl tvůj jedinej (při)výdělek třeba za těch 4900 měsíčně, po odečtení slevy na poplatníka plus ještě něco málo na studenta bys (mimo to, že bys neplatil sp, zp) prakticky měl daň nula.

Další odpovědi
anonym

Pokud jde o zdanění práce na doma, tak je otázka, zda byste řešil práci na dohodu, kde by Vám tzv. srážkovou daň srážel a odváděl přímo zaměstnavatel. To je pro Vás výhodnější, protože o výpočet daně i její odvod se stará zaměstnavatel, nikoliv Vy.

V případě, že Váš příjem by byl nezdaněný, musel beste jej do 31.3.2013 zdanit.
Zde nevidím také problém, protože kalkulačky na výpočet daně i interaktivní formuláře, které byste mohl použít, Vám při výpočtu budou hodně nápomocné. Na internetu je jich hodně na výběr.
Daňové přiznání nemusíte podávat v případě, pokud si nevyděláte zákonem o dani z příjmu stanovený nezdanitelný základ daně.
„Něco takového“ za Vás jako za studenta platí stát. Na to nemá Vaše brigádnická činnost žádný vliv.

Mapel

Z každého příjmu se musí platit daně a odvody. Tak jak uvedl Syd není to tak dramatické. Jinými slovy větší daně znamenají větší příjmy :). Takže buď rád, když budeš platit daně. Kličky o jejich krácení se naučíš.

iwetax

Domácí práce jsou jeden VELIKEJ PODVOD , pozor na to! Jak mile chtějí peníze předem, nic nedávat a radši choďte někam do firmy na práci na dohodu, z té se daně neplatí.