Nikkol

Domácí paraziti. Co všechno nám může doma škodit a štípat ?

Nejlepší odpověď
beer

Toho co může škodit je celá řada, příklady:

Houby (dřevomorka…)
Plísně
Roztoči („svrab“-zákožka svrabová…)
Hmyz (mol, komár, štěnice, blecha, veš, vosa, zavíječi, mravenec, švábi, mouchy, muchničky…)
Hlodavci (myš, potkan…)

Ne všechno jsou však parazité, ti nejběžnější jsou zde a nejen oni:
http://www.asa­nazlin.cz/DSpa­raziti.htm

Další odpovědi
chudst

Komari. Komari. Komari. Komari. Uz jsem jmenoval komary? A abych nezapomnel: komari.

Mimo jine – klistata, hovada, eventuelne vosy, vcely a srsne. To jsou nejbeznejsi potvurky, se kterymi se setkavam.

Dale pak blechy (ja jeste nikdy zadnou nemel), pak jsou tu nejaci domaci roztoci, apod. – v nich se ovsem nevyznam. A popravde receno neni dobre moc hledat, protoze pak je vidite uplne za vsim.

A nakonec pak vzdypritomne doterne mouchy a musky. Mouchy mohou prenaset nakazy, musky jsou spis otravne.

===========

Ale musim zaklepat: letos je jich nejak vsech hodne malo. (Mimo vos, tech mame na chate furu.)

hanulka11

jestli toužíš vidět co lze mít doma , každý to ale naštěstí doma nemá.....zadej si do vyhledavače -domácí hmyz- je toho tam dost

baghira

Jediné, co je u mě doma problematické, jsou mravenci. Se vším umím bojovat, potravinové moly, vosy, komáři, i se sršněmi jsem se dohodl, se vším se umím nějak vypořádat, ale na mravence zatím nemám. Hnědé jsem sice zničil, ale ti jen uvolnili místo černým. Nenávidím je.

Drap

Je toho opravdu spousta, ale pokud je to v nějaké rozumné míře, tak to většinou ani neřeším. Beru to tak, že vše toto tady bylo dříve než já, mojí předkové s tím taky zřejmě neměli problémy, tak proč bych si je měl dělat já.