fofbal

Domácí meteostanice- how-know, softwear

Principy zobrazování ikon počasí. Jsou to faktory tlaku vlhka, teploty. Je to v nějaké algoritmu? Jde to blíže jde to blíže vysvětlit? . Pochopitelně ne dlouze.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nevím jakou máte meteostanici. Ty obyčejné vyhodnocují trend tlaku , vlhkosti a teploty a na základě nějakých více či méně ověřených algoritmů
s nějakou pravděpodobností ukazují různé obláčky a sluníčka. Toto uměl již za mého dětství „dědek a babka“ lezoucí z dřevěné chalopupky.

Na druhé straně jsou dnes v prodeji meteostanice, které pokud se jim umožní připojení na inet pomocí WiFi využívají k předpovědi informace s meteoserverů.