Zlatonka

Doma peču koláče,které známým moc chutnají a prý proč je neprodávám.

Nejsem vyučená cukrářka,nemám živnost,můžu je i tak prodat?Pokud ne existuje nějaký cukrářský kurz,který by mi stačil k tomu abych je prodat mohla?Vím že si můžu vydělat 20000 Kč ročně bez živnosťáku,ale já si s tím chci pravidelně přivydělat.
Doplňuji:
No to jsem se toho teda dozvěděla. To je mi jasný, že to nemůžu píct na dvoře u hnoje. Moje otázka je ale úplně jiná. Ptala jsem se na to jestli mi postačí na podnikání cukrářský kurz, když nejsem cukrářkou vyučená. To kolik mi to za pečení hodí, je jiná a navíc pro vás nepodstatná věc.

Nejlepší odpověď
Deli

Loni jsem tohle řešila, když jsem chtěla začít vyrábět pečené čaje, které chutnaly mým známým…
Nemusíte mít kurz, ŽL na potravinářskou výrobu dostanete i tak. Taky nejsem vyučená v potravinářství.
Pak Vás čeká registace na FÚ, OSSZ, zdr.pojišťovně.
Dále si musíte nechat VYPROJEKTOVAT provozovnu, projekt dáte na Krajskou hygienickou stanici, Hasiče, Policajty (budete-li i prodávat, nebo pokud k Vaší provozovně bude zajíždět třeba vozidlo zásobování či rozvoz hotového…). To všechno dáte na Stavební úřad. Jo, ještě souhlas majitelů nemovitostí v sousedství. Pak projde provozovna kolaudací a můžete se jít nahlásit na St. potravinářskou a zemědělskou inspekci.
Jo a během toho si ještě oběháte svůj zdravotní průkaz – u obvoďačky.
Pak můžete začít péct koláče 🙂
Než tedy začnete, počítejte minimálně 30 – 50 tisíc na náklady. Jen projekt nepořídíte pod 5 tisíc…
Jo, začátky jsou složité…
Doplňuji:
Jo, ještě musíte mít souhlas Obecního / Městského úřadu.

AA to počítám hodně malou provozovnu a její vybavení (nerez stůl, trouba, myčka … z druhé ruky).

Další odpovědi
hanulka11

zde je zajímavé počtení…jo tak to u nás chodí…velká škoda
http://www.pe­nize.cz/nakupy/198642-neni-buchta-jako-buchticka

escibe

To není jen o tom kolk ti to hodí ale také o nějakých higienických předpisech které musíš splnit a prostory kde to budeš vyrábět.

Drap

Neni třeba ani být vyučen ani absolvovat kurz. Největším problémem bude se schválením hygienických předpisů

tatanka

DELI vzdávám hold, ale přesto je ta veškerá anabáze, která má pomoci malým podnikatelům poněkud podivná, nemyslíte?