..An_cuská-á--

Doložení adventu prosím…

Dobrý den dokonnčete prosím tuhle větu:První slavení adventu je doloženo ve 4.století v jižní Galii (=Francii) a ...........

Odpovědi
kenyrts

a ve Španělsku už koncem čtvrtého století. Rozsvícení svící na adventním věnci nepřímo navazuje na židovskou tradici starou 2000 let – na slavení svátků světel zvaných Chanuka. Na židovských chanukových svícnech se rozsvěcuje postupně osm světel. Od 12. až 13. století se stal advent začátkem liturgického roku.