Avatar uživatele
kajicek94

Podporuje některé internetové úložiště nebo program jediné použití dokumentu – tj. že ho dotyčný nepošle dál?

Dobrá den, když naskunuji dokument do PC ve fornámu PDF a chci ho poslat s tím, že ten dotyčný ho otevře, prohlídne, popř. vytiskne, ale nepošle dál? Je možné, aby to některý program nebo int. úložiště podporovalo? Vím, že na WIN XP a výš je např. sdílenlení v síti – max. poč. uživatelů na složku. I když to nemá nic společeného s mým dotazem.

Děkuji,
kajicek94

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Obecně řečeno ne…
😉
A navíc těžko zabráníš tomu, aby „dotyčný“ soubor Uložil jako (SaveAs) a nebo vytištěný znovu nenaskenoval.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nevím o žádném jednoduchém řešení pro domácího uživatele. Existují DLP řešení, kde je možné definovat, že určitý dokument nesmí např. být odeslán mimo definovanou skupinu příjemců, ale to jsou enterprise řešení za enterprise cenu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Gecco: u PDF lze definovat zabezpečení, např. zákaz tisku a uložení. Na webu by šlo javascriptem zakázat vykopírování nebo printscreen, ale v domácích podmínkách pořád zbývá deset a jedna možnost, jak zabezpečení obejít a dokument získat.

před 3065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jpau

„Na webu by šlo javascriptem zakázat vykopírování nebo printscreen. “

Jelikož se vlastně jedná o WinAPI funkci (v případě Windows) tak o tom pochybuji (není možné z jvs co žije v prohlížeči přistupovat do věcí mimo prohlížeč) a i kdyby, nikde není řečeno, že si tu funkci nemůžu pustit jen tak z ruky (tzn. bez stisku klávesy) a sejmout to takhle.

Zkrátka pokud to jednou uživateli zobrazím, tak jsem přišel o kontrolu nad tím, co s tím může udělat. I kdybych mu to jen zobrazil na obyčejném monitoru a nedal mu k dispozici periferie, tak si to vyfotí telefonem a co pak? Jsem kde jsem byl… Podobné věci jsem už řešil a dospěl jsem k názoru, že skutečně dobrá ochrana neexistuje.

před 3065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tou první částí jsem měl na mysli webserver v prostředí LAN, kde je za pomoci různého SW dělat prakticky cokoli. V domácích podmínkách to samozřejmě nepůjde.

Taky jsme se tím v práci zabývali, management chtěl zamezit úniku dat. Nakonec nám uvěřili, že je nemožné tomu zabránit stoprocentně, takže neblokujeme, ale logujeme kopírování a odeslání. Sice tomu nezabráníme, ale máme velkou šanci zjistit, kdo za to může.

před 3065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jpau

Chápu, asi oba bojujeme s podobným větrným mlýnem 🙂.

před 3065 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek