Avatar uživatele
Psenda15

Dokonalý učitel

Zajímá mě váš názor, jak by podle vás měl vypadat a chovat se dokonalý učitel? Píšu na to závěrečnou práci, ale nějak mi došli nápady. Charakteristika, metody vyučování a všechno tak nějak, budu rád za každou odpověď, díky moc, celkem to spěchá =)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, johana 56, anonym před 4059 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Dokonalý učitel neexistuje. Spíš bych řekla dobrý učitel. Píši jen, co mě napadlo, takže jde jen o postřehy.

Měl by být lidský, spravedlivý, brát každého studenta jako individuální osobnost, nemít předsudky, nedělat rozdíly mezi slabšími a výbornými žáky . Umět reagovat na jakoukoliv situaci, nezvyšovat hlas atd. Chodit do hodin připravený, využívat pomůcky, nutné je i zkoušení – frontální i individudální

Důležité je, aby uměl se studenty správně komunkovat, motivovat je – vyždyť se žáci učí sami pro sebe., že nevědí, kdy mohou získané vědomosti použít. Aby to , co se naučí ve školy využili i v praxi nebo při studiu na vysoké škole. Vědomosti jim nikdo nevezme. Pozor na zadávání DÚ, které nemusí žáci vypracovat sami, ale získat z internetu ..

Měl by mít autoritu, vytvářet příjjemnou atmosféru, ponechávat samostatnost pro tvořivou práci, vést s nimi dialog. Sám by měl být překladem – chodit do hodin čas, splnit to, co slíbí, umět se omluvit, pokud něco neví, nevymlouvat se, ale snažit se do příští hodiny zjistit. Důležitá je i výchovná stránka. – spolupráce s rodiči.

Být kamarádský, ale „nepřipustit“ si žáky příliš k tělu – autorita, Z učitele by mělo vyzařovat, že jde o poslání, které vykonává s láskou .. Učitelem by se měl člověk narodit …

Rozebírat vyučovací metody nebudu, využijte některé Komenského, dá se říct, že stále mnohé platí.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Andělé, vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

ze své pozice učitele na jazykovce přispěju taky troškou do mlejna – ač odpověď annas je téměř vyčerpávající, dodal bych, že by měl mít („svatou“) trpělivost. Nezbytný je rovněž mít jakýsi „dar“ předávat vědomosti, učit – takový dar nemá automaticky každý, kdo vystuduje pedagogickou fakultu; bývá vrozený.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Charismatický, přitažlivý chlap, umělec, s pohledem a hlasem, kterému se nedá odolat. Autorita, ale citlivá duše, férový člověk, který drží slovo. Romantik, který pro mě udělá i to, co ještě nevím, že si budu přát… Takový, který mě miluje… To je podle mne (můj) nejlepší učitel. Zamilovali jsme se do sebe ve škole před dvaceti lety a pořád to trvá… 🙂

A učitelka – jak (píše) Annas:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tatanka

Hlavně pozor na pravopis.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek