autocorp

Dokdy zaplatit pojistku?

Zdravím, chci se zeptat, dneska jsem uzavřel novou pojistku na auto (havarijko + povinné u Kooperativy) a zajímalo by mě dokdy musím složenku zaplatit až mi dojde do schránky? Platbu mám stanovenou na půlroční interval. Předem děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Je zde otázka, jakým způsobem jste pojistku uzavřel. Je možnost uzavřít ji přes internet, při návštěvě zástupce pojišťovny u Vás doma nebo na přepážce pojišťovny. Na přepážce a při návštěvě pojišťovny se pojistné platí ihned nebo dostanete složenku přímo do ruky. Při uzavření smlouvy přes internet dostanete zelenou kartu a složenku většinou do týdne poštou. Složenka má být zaplacena neprodleně. (Termín úhrady bývá na složence uveden.) Bere se za samozřejmé, že úhradu provedete nejpozději do dvou týdnů.
Pozor na situaci, pokud jste nevyplnil ve smlouvě, že chcete po pojišťovně, aby Vám zasílala složenky. Pokud jste toto neudělal, budete si muset termíny úhrad hlídat sám a hradit pojistné bankovním převodem. Toto se dá změnit, když navštívíte nejbližší přepážku a požádáte o opravu technických údajů.