Dokdy je povinen zaměstnavatel proplatit přesčasy?

Zeptám se: mám úvazek 40/týden, pruž. prac. dobu. Každé 4 týdny odpracuji 161 h, tzn. mám 1 h přesčas. Nemám jej však uveden v pásce jako přesčas, nejsou příplatky. Za 26 týdnů to dělá 6,5 h navíc. Všiml jsem si ale, že v březnu letošního roku mi na pásce ale nějakou položku XX ve „výši XYZ“ Kč (jindy ji tam nemívám, nebo je jen posunutá na únor). V pásce není uveden také žádný přesčas. Je možné, že jde o dorovnání mzdy a příplatků za těch 6,5 h? nebo může jít o roční vyr. daně? Se v tom nevyznám ☹

Nejlepší odpověď
mosoj

A co tomu říká mzdová účetní. Když se v tom nevyznáte Vy, tak cizí o to hůře.

Další odpovědi
iceT

NEJLEPSI BY BYLO DOMLUVIT SE SE ZAMESTNAVATELEM,ABY VAM PRESCASY VYPLACEL ROVNOU NA RUKU,ONI NEKTERI TO NAVRHUJI SAMI KVULI TOMU ABY PAK NEMUSELI ODVADET VYSSI DANE.OTAZKA JE,JESTLI SE I VY TAKTO DOMLUVITE.