Travis

Dokážu se sám naučit se zrcadlovkou?

Nebo byste spíš doporučovali nějaký fotografický kurz? Díky za typy!

Nejlepší odpověď
mosoj

Záleží jak chceš fotit. Zrcadlovka má také režim automat, kde jenom mačkáš a fotky to dělá. Fotku ale dělá světlo a kompozice ! To ale žádný foťák neumí !! a za fotofrafa neudělá !
Předpokládám, že když uvažuješ o zrcadlovce, chceš se fotografii hlouběji věnovat. Pokud od ní čekáš kvalitnější fotky bez základů znalostí fotografické techniky, opak je pravdou.
Hlavní rozdíl mezi kompaktem a zrcadlovkou je v tom, že zrcadlovka díky velkému čipu, dovoluje práci s hloubkou ostrosti ( což je pro laiky spíše na obtíž)
a dovoluje pracovat s vyšším ISO ( práce za nízkého osvětlení) bez podstatného dopadu na kvalitu fotek.
Laik udělá kvalitnější fotku s kompaktem!!
Doplňuji:
Jenom kurz stačit nebude. Je třeba teorii spojit s poraxí a to se nedá za krátkou dobu zvládnout. Takže kurz + literatura nebo informace na netu. Nebo jenom to druhé.

http://www.fo­toroman.cz/techni­ques2.htm

Další odpovědi
arygnoc

určite sa môžete naučiť aj sám.
určite môžete ísť do kurzu.
Plne súhlasím s Mosojom, je dobré to všetko spojiť a fotiť, fotiť, fotiť.

Existuje pár jedincov, ktorí na fotografovanie majú proste oko.

anonym

Mosoj vlastne povedal všetko.
Naučiť sa ovládanie fotoaparátu, nezáleží na type, nie je nič zložitého, na to stačí manuál.
Najdôležitejší pri fotografii je cit pre záber, kompozíciu a okamih stisku spúšte, v určitých prípadoch i rýchlosť reakcie fotografa. Znamená to fotiť, fotiť, fotiť.
Potom kriticky preštudovať zábery a vyvarovať sa chýb.
Pozor na bežnú laickú chybu „čo nie je ostré a presvietené je zlé“. To nie je pravda, niekedy aj neostrý, prípadne rozmazaný pohľad má svoju hodnotu, čo keď to bol umelecký zámer…
Dôležitá je myšlienka fotografie, pocity z nej.

Emefej

Fotit a studovat, např. www.digimanie.cz