www

Dokáží se plně orientovat denní netažní ptáci (kos, sykora, ap.) v lese, když svítí Měsíc ?

Doplňuji:
Nemám za mysli uletět před nebezpečím kamkoliv, proto jsem psal ‚plně se orientovat‘.

Nejlepší odpověď
beer

Trochu jsem se musel zamyslet.. vlastně trochu víc ))

Tedy ano, ale jedině tehdy, pokud svítí Měsíc ve dne! Jsou taková období, kdy je den a Měsíc na obloze – není jich málo. Tehdy se plně orientují zcela pohodlně, ovšem nikoliv podle Měsíce. Je to ono? 🙂

Další odpovědi
Drap

Denní ptáci v noci převážně spí a nepotřebují se orientovat. Pouze ve vyjímečných případech, kdy je něco vyplaší , tak se přemisťují bez ohledu na to, zda měsíček svítí nebo ne. Nepotřebují se orientovat, alůe i přes to, se zřejmě orientují lépe než lidé v noci. Je tomu tak u většiny zvířat a ptáků.