ptáč

Dokážete vidět obraz stereoskopicky bez 3D brýlí?

http://s15.cdn­.szn.cz/vod/15/0­004/46042/mp4/a2b703076c­750d7a_720p.mp4

Odpovědi
led

Každý človek, pokiaľ vidí oboma očami (súčasne), vidí stereoskopicky, len vďaka tomuto javu dokáže rozlíšiť priestor, vzdialenosti, plastiku. Použitie „3D brýlí“ len umocňuje stereoskopický jav videnia vďaka rozdielným farbám pre každé oko, alebo pomocou prerušovaného „videnia“ striedavo „stroboskopicky“ raz ľavého (pravé vtedy „nevidí“) a raz pravého. Videné „dáta“ mozog v „centre zrakového vnímania“ skladá do rozlíšeného stereovidenia.