arygnoc

Dokážete si vyhledat

potřebné údaje třeba o A. Jiráskovi – ale představte si, že internet neexistuje.
Kde by jste hledali (otázka směruje spíše ke mladé generaci, my starší s tím už máme zkušenosti)?
A jak? (zapomeňte na existenci počítačů)

Nejlepší odpověď
Drap

Nepatřím, sice k těm, kterým je otázka určena, ale toto jsem kdysi před léty / před internetem / skutečně dělal. A potom jsem postupně celého Jiráska přečetl. A některé ty knihy jsou opravdu hodně silné a zdlouhavé.

Další odpovědi
iceT

Já bych šla do knihovny,tam je také spousta informací.Sice jen ve zkratkách,kdysi jsem měla za domácí úkol napsat něco o Caesarovi,tyto údaje sice nebyly asi úplně přesné,v knihovně měli jen karty,o velikosti píchaček,kde bylo napsáno-kdy,kde,kdo,co udělal,něco ze života a stačilo to.

Deli

Máme doma docela obsáhlou vlastní knihovnu, včetně Jiráskových děl a knih o spisovatelích, vědcích, malířích… Teď už tuhle knihovnu nemám doma, má ji doma moje matka, takže jsem také sklouzla s dcerou k tomu, že pro účely studia či přípravy referátů nelovíme v knihovně, ale na netu.
Pár knih o tom základním – dějiny, příroda, zdraví, lidské tělo, nějaké ty encyklopedie – to vše se u nás doma také najde a pár hezkých večerů už jsme nad těmito knihami strávili.