Avatar uživatele
anonym

Dokážete si to představit ?

Představíte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí. ?

Kdo je autorem citátu ?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, pusinka50, Drap, gagaga před 3934 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Karel Čapek
Doplňuji:
Představit si to dokážu ))

Zdroj: http://cs.wiki­quote.org/wiki/Ka­rel_Čapek

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Slova K. Čapka se týkají charakteru člověka a vztahu k tzv. „čapkovskému“ vzdělání. Víc přemýšlet, ale i si uvědomit, že „Nic není víc matoucí než lidé, kteří rozdávají dobré rady, ale sami jsou špatný příklad“. (Norman Vincent Peale)

Stejně tak:
„Důvěru si získáte tak, že jste průhlední, otevření a držíte slovo“. (Jack Welch: )

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

nemyslím si, že by kdy bylo ticho ..co vlastně znamená pojem „lidé vědí“? Vždyť spousty moudrých mlčí jen proto, že moudřejší ustoupí. O svém vědění mlčí, podřizují se způsobu vývoje ..ale mluvili by rádi, ticho by nebylo nikdy ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na otázku autorství citátu odpověděl už beer.
Představit si takový stav lehce dokážu. Nemyslím si ale, že by bylo až tak velké ticho, to by mi nejspíš vadilo. Nepodceňuji jiné lidi z nevědomosti, tak namyšlená opravdu nejsem. Překvapila mne známá – kuchařka, jaké má vědomosti o vážné hudbě, nebo kamarád – kovář, který má zase pro změnu hluboké znalosti o astronomii. Mám ráda, když se lidé spolu baví. Když lidský jedinec nemá představu, že je středobodem vesmíru, a umí druhým lidem naslouchat, tak je často překvapen, co všechno vědí i obyčejní lidé, u kterých se to „tak jaksi nepředpokládá“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ponovotny

je v tom zádrhel v tom slůvku „vědí“. Dá se říct, že lidé říkají jen to co vědí- jinak to nemůže fungovat. Při hlubším přijetí významu slova „vědí“ by bylo vtipné kdyby jsme si měli představit- kdyby lidé mohli vyslovit jen to co vědí. To by bylo zajímavé si představit, kolik asi lidí by se snažilo marně promluvit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek