poa.li

Dokážete předejít tomu, abyste sami sobě něco nalhávali? Jak..? Díky…

Nejlepší odpověď
barnajka

Jak kdy, jak v čem.
Milionkrát se stalo, že jsem sama sebe opíjela rohlíkem – vědomě, nebo nevědomky..na tom nesejde.
Chvilku mi bylo fajn a lehce na duši, ale jak přišlo poznání reality, bylo to jak facka, kterou člověk nečeká.
Když cítím, že věci nejsou tak, jak si je já idealizuju, snažím se co nejrychleji vrátit zpátky na zem a to zklamání si radši odtrpět hned, dokud to nebolí tak moc. Čím dýl budu oblbovat sama sebe, o to krutější vystřízlivění přijde – to jsem si na vlastní kůži ověřila nesčetněkrát. Ono sám sebe člověk stejně neoblbne, nejde to :)
Takže jestli mám dát nějakou radu, pak je to jedině upřímnost.
…Být upřímný k druhým, ale taky sám k sobě.
…Vzpomenout si, jak případný zklamání dovede bolet..a nebýt masochista, který by se podobnýmu sebetrýznění vystavoval dobrovolně :)
…Nevzdávat se snů a iluzí, ale nezapomenout žít realitu.

…a ze vzdušných zámků si nedělat trvalý bydliště, ale chápat je jen jako prostor pro občasný únik.
Jenom tak nemají zhoubný potenciál ;)

Další odpovědi
fcoop

To je těžký…pokud otázce rozumím…to by se jeden musel chovat,
jednat a hlavně myslet tak,aby nevyrobil nějaký malér a kategorie jsou neomezené.
Nalhávat si – ono bohatě stačí vytěsňovat nepříjemnosti.
Metoda,jak předcházet „oblbování se“ asi neexistuje.
Pokud ji někdo zná a uplatňuje ji,tak zná mechanizmus,který vlastně nepotřebuje,protože si uvědomuje realitu,totiž,že realita ho stejně,dřív,nebo později, dostane.
Jiná píseň je slavná „milosrdná lež“.
Ironické tvrzení,že Boží mlýny sice melou,ale jenom hubou,asi neplatí.

led

Ne, ja si nalhávám, že moje odpovědi na téhle stránce jsou někomu užitečné…

WeeBear

Záleží na konkrétní situaci, bohužel bych řekla, že se tomu moc předejít ani nemá. Spíše si rozložit několik variant, jak může situace (ať už jakákoliv) proběhnout a počítat se všemi..

A proč tomu předcházet? Jako lidi máme sem tam všichni tendenci si něco nalhávat, doufat a věřit v něco, co se nám zdá nejpříhodnější – byť třeba naivně. A někdy je to přecejen lepší, než vše vidět hned černě. 🙂

pizlicka

nejhorsi je,kdyz vim moc dobre,ze si neco nalhavam a nedokazi s tim nic delat.zejmena v lásce.