Avatar uživatele
poa.li

Dokážete předejít tomu, abyste sami sobě něco nalhávali? Jak..? Díky…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, Andělé, barnajka, Meropa před 4452 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Jak kdy, jak v čem.
Milionkrát se stalo, že jsem sama sebe opíjela rohlíkem – vědomě, nebo nevědomky..na tom nesejde.
Chvilku mi bylo fajn a lehce na duši, ale jak přišlo poznání reality, bylo to jak facka, kterou člověk nečeká.
Když cítím, že věci nejsou tak, jak si je já idealizuju, snažím se co nejrychleji vrátit zpátky na zem a to zklamání si radši odtrpět hned, dokud to nebolí tak moc. Čím dýl budu oblbovat sama sebe, o to krutější vystřízlivění přijde – to jsem si na vlastní kůži ověřila nesčetněkrát. Ono sám sebe člověk stejně neoblbne, nejde to :)
Takže jestli mám dát nějakou radu, pak je to jedině upřímnost.
…Být upřímný k druhým, ale taky sám k sobě.
…Vzpomenout si, jak případný zklamání dovede bolet..a nebýt masochista, který by se podobnýmu sebetrýznění vystavoval dobrovolně :)
…Nevzdávat se snů a iluzí, ale nezapomenout žít realitu.

…a ze vzdušných zámků si nedělat trvalý bydliště, ale chápat je jen jako prostor pro občasný únik.
Jenom tak nemají zhoubný potenciál ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

To je těžký…pokud otázce rozumím…to by se jeden musel chovat,
jednat a hlavně myslet tak,aby nevyrobil nějaký malér a kategorie jsou neomezené.
Nalhávat si – ono bohatě stačí vytěsňovat nepříjemnosti.
Metoda,jak předcházet „oblbování se“ asi neexistuje.
Pokud ji někdo zná a uplatňuje ji,tak zná mechanizmus,který vlastně nepotřebuje,protože si uvědomuje realitu,totiž,že realita ho stejně,dřív,nebo později, dostane.
Jiná píseň je slavná „milosrdná lež“.
Ironické tvrzení,že Boží mlýny sice melou,ale jenom hubou,asi neplatí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ne, ja si nalhávám, že moje odpovědi na téhle stránce jsou někomu užitečné…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Záleží na konkrétní situaci, bohužel bych řekla, že se tomu moc předejít ani nemá. Spíše si rozložit několik variant, jak může situace (ať už jakákoliv) proběhnout a počítat se všemi..

A proč tomu předcházet? Jako lidi máme sem tam všichni tendenci si něco nalhávat, doufat a věřit v něco, co se nám zdá nejpříhodnější – byť třeba naivně. A někdy je to přecejen lepší, než vše vidět hned černě. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

nejhorsi je,kdyz vim moc dobre,ze si neco nalhavam a nedokazi s tim nic delat.zejmena v lásce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek