bolak

Dokážete identifikovat následující rostliny?

http://postim­g.org/gallery/vjpsvu1w/­29ea6412/

Jedno je asi řepka olejka, jedno budou kopřivy, i když nevím jistě, já je od hluchavek nepoznám, jedno by mohl být nějaký druh hluchavky, a to úplně poslední je nějaká larva, to bych chtěl vědět co to bude za zvíře až to vyroste, našel jsem to na zahradě ale myslím že krtek z toho nevyroste. Bylo to obří!! (obří = asi 5 cm)

A pak ještě tuhle bestii > http://postim­g.org/gallery/1zsuw­q622/01a1a785/

Nejlepší odpověď
dědapetr

Řepka olejka,Trnka asi,Jabloň,Kopřiva dvoudomá,Třešeň,Kop­řiva hluchavka,

Další odpovědi
briketka10

to první bude asi řepka..
druhý asi meruňka, nebo broskev může být i hruška ?
třetí snad jabloň..
čtvrtá kopřiva, nebo ta hluchavka..
a pátej obrázek by mohla být třešeň
stejně tak i šestej na něm si myslím,
že je taky třešeň jsou si dost podobný..

a na těch dvou to vůbec nevím to bude
určitě nějakej plevel :))
Doplňuji:
ahá já nedošla u těch prvních až do konce ta larva
je pěkně hnusná :(

pusinka50

  1. Řepka olejka
  2. Trnka
  3. Jabloň
  4. Kopřiva
  5. Třešeň
  6. Hluchavka- buď skvrnitá nebo nachová, jsou si dost podobné, tak nevím přesně
  7. Poslední „bestii“ neznám a larvu taky ne

www

Musel bych hádat, pokud chceš správnou determinaci, musíš fotit lepším strojem 😉
Zkušenost

Emefej

Ty fotky nejsou zrovna k identifikace moc vhodné. Kopřivu poznáš snadno, dej si jí do trenek, pokud to bude pálit, je to ona. Ta hluchavka je asi hluchavka skvrnitá (Lamium maculatum).

RyuzakiKate

Poslední kytka bude podle mě nějakej svízel.

bolak

pusinka50: a jak poznám hluchavku skvrnitou od nachové?

a neraďte mi zase dávat si to do trenek, těch hluchavek jsou tam stovky a lidi na mě pak divně koukaj