venkovan

Dokážete couvat jen prostřednictvím zpětných zrcátek? Třeba i podle nich zaparkovat mezi auta?

Doplňuji:
Mne to problém nedělá – jsem líný se otáčet a když couvám v rovině několik stovek metrů, tak bych se ukroutil. Ale stále pozoruji, že mnoha řidičům dělá problém zacouvat někam, když mají zacloněné zadní okno třeba spolucestujícími nebo kabáty atd.

Nejlepší odpověď
mj81

Už jste někdy couvali třeba s nákladním autem nebo autobusem? Tam se to jinak nedělá, přes vůz nebo přes náklad dozadu nevidíte. Takže se svojí Fóbií couvám úplně stejně a teď tady žasnu nad tím, že v tom někdo vidí kdovíjaké umění 🙂

Další odpovědi
chucky

Problém mi to také nedělá. Jsem žena a ráda jezdím autem.

Jikra

Jedině podle zrcátek. Jinak bych to asi nedokázal. Do mě to už hustil v r.1975 učitel v autoškole a já mu do dneška za to děkuju.

bigbít

Ano, ale jde to taky pomalu.

fortin

Podle tvé otázky to neumím. To se mě stalo že jsem jel vozem do práce a hledal jsem stavbu. Směr byl dobrý, stavěla se vodárna ale vjel mezi domkama v takové úzké uličce dolů a dál to nikam nevedlo. A otočit se nešlo. Tak vzpomínám rád na to že se mě podařilo do kopce vycouvat zpátky do silnice. Bylo to v Ostopovicích. Ale zaparkování do řady vozidel to když na 2× nevjedu tak abych byl pěkně u chodníku tak to vzdám a vystřelím parkovat za roh. Zaparkovat nalevo to ano, napravo moc ne.

Ella

ano, dokážu =) když jsem nucena parkovat do řady vozidel, tak používám jenom zpětný zrcátka, ještě to nemám sice tak zmáklý jako můj bývalý učitel v autoškole, který dokázal během deseti vteřin zaparkovat do řady i z místa spolujezdce, ale pracuju na tom =D