Avatar uživatele
anonym

Dokáže zloděj rušit bezdrátová čidla?

Mám starší dům, ve kterém nejsou připraveny rozvody pro čidla k alarmu. Rád bych měl v případě mé nepřítomnosti zabezpečeny vstupní dveře, všechna okna a nejlépe i pohybová čidla uvnitř vybraných místností. Má smysl použít bezdrátová čidla? Já se docela bojím, že případný zloděj dokáže taková čidla rušit a při tom v pohodě můj dům vykrádat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5309 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dandi

Zloděj profesionál si s bezdrátovými čidly určitě poradí, ale poradí si také s čidly drátovými. Renomované firmy mají dnes čidla, která vysílají na různých frekvencích a je těžší je odrušit. Navíc myslím, že když centrální jednotka ztratí signál od čidla, tak spustí poplach. Žádný takový systém nebývá stoprocentní. Pokud odjíždíte na delší dobu pryč, tak doporučuji hlavně časovače na světla, pořádně zabezpečit dveře, okna atp. Dnes se již zloději dostanou opravdu všude. Pokud chcete opravdu nejlepší zabezpečení, tak doporučuji najmout si nějakou firmu, která vám objekt bude hlídat (stejně dobře poslouží třeba „důchodce se psem“). Poslední možností je vysoký plot.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Attack-design

takový ten obyčejný zlodějíček se tím zabývat nebude a nebude je rušit ovšem bohužel ti co se tím doopravdy živý jsou na tohle všechno vybaveni a poradí si s tím, použijte více bezpečnostních prvků najednou

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Nejlepší je použít kombinaci drátového a bezdrátového. Na každý dům pokud o to někdo hodně moc stojí se zlodějdostane­.Zablokováním tel. linky,utržením sirény.Někdy se řeší přenos poplachu mobilním tel na půlt C.O. Jinak houkající sirény si dnes lidé moc nevšímají.

před 5015 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada