GangstaHelper

Dokáže pes domácí přežít sám ve volné přírodě?

Umí lovit a tak? Kde by přespával a jak by přezimoval. . .

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak to netuším,zřejmě by chodil a požíral mršiny,skrýš by si asi nějakou našel. Lovit je přirozená vlastnost,takže by se mu podařilo zřejmě i něco chytit..Pokud by to bylo v blízkosti lidských obydlí,tak by chodil somrovat,případně by povaloval popelnice a vyžíral z nich zbytky..

Další odpovědi
dudu

Otázka je položena, zda by obstál ve volné přírodě.
Třeba v Řecku se okolo lidských obydlí potulují jakési psí trosky, ale ti žijí ze zbytků jídla a vypadají jako omámení.
Opravdu volně by asi dokázala přežít pouze některá plemena a určitě jen ve smečce. Takoví ti domácí pseudopsi a trhači však ani náhodou.

panenka

Já si myslím že pes domácí dokáže přežít sám ve volné přírodě.

rynek878

Jen aby nešlo zase o případ člověka.který se chce svého psa zbavit tím,že ho vyhodí někde u lesa a ujede autem,no to by mne tedy pěkně nas..l !!!!!!!!!!!!!!!!!

Greneia

Pes je jako vlk a pokud se pes dostane do přírody, tak určitě si dokáže vyhrabat, podobně jako vlk, nějaký ten kutloch (noru). A pes domácí má jen tyto pudy potlačené, ale pokud by se dostal do tohoto případu, určitě by si poradil. Spíše si myslím, že sám nepřežije ve městě, příroda je ta lepší verze. 🙂

Anmara

záleží na tom o jaké plemeno by šlo – pekinéz nebo další společenská plemena by to asi zvládala těžko… ale kdo ví, do jaké míry by v nich pud sebezáchovy probudil jejich dávné předky.

louhra

Myslím si,že domácí pes ve volné přírodě přežije stěží.Vždy se bude vracet k lidem.Je to ostatně vidět na toulavých psech ve městech.Sám znám případy,kdy lidé odložili svého psa někde v lese a pes se dostal do míst obývaných lidmi.V naší přírodě je už málo míst,kde by pes mohl něco ulovit,byť by byl výborným lovcem.Domácí psi na to nejsou přizpůsobeni.Myslím v Česku.

mojitek

„pes“ je dost siroky pojem,ale je li zdravy,tak pud/instinkt by ho donutil zivit se cimkoliv co ma vyzivnou hodnotu,a nemusel by skolit srnu apod.Ostatne zdivocelych psu beha po celem svete hodne. Oni i napr.dingove jsou puvodem psi domaci (Canis familiaris), kteří zdivoceli

iwetax

Pes je zvíře žijící ve smečce kde má každý člen své dané místo. Sami přežívají velmi špatně.