Selin

Dokáže papoušek přežít venku sám když celý život byl v kleci nebo v bytě?

uletěl nám papoušek Pepíček z balkonového okna a nevím ani jestli může venku sám přežít daly jsme mu na balkón semínka vodu(nic se toho nedotklo do tet ) a zrcadlo protože se do něj vždy rád dívá ale slyšeli jsme ho jen dva dny není vůbec vidět protože je především zelený a přelétal mezi stromy kterých je kolem hodně

Nejlepší odpověď
marci1

Papoušek je z hlediska krmiva schopen v létě přežít ve volné přírodě relativně dlouho, ovšem není vytrénovaný vyhnout se nebezpečí v podobě dravých ptáků, kun, koček a jiných šelem. Bez vody dokáže vydržet až 25 dnů.
Na viditelné místo umístěte jeho klec, dejte mu tam jeho oblíbené hračky. Návod co dělat podrobněji ve zdroji :
http://www.pet­klinika.cz/cho­vatelstvi/co_de­lat_kyz_uleti_pa­pousek

Další odpovědi
Alesh

Chvíli jo (dny, týdny, možná i měsíce), ale když ho nechytí nějaký predátor, tak ho nakonec zabije zima.

anonym

Mojeho papouška jsem našla po třech dnech pod stromem, byl mokrý od trávy a hrozně vytrašený a ke všemu bylo léto, ne takováhle zima, musíš zkoušet pískat, třeba to uslyší, je zvyklý na lidi, tak ho už možná má někdo doma.