Rule

Dokáže někdy lidstvo jako celek pracovat společně ku lepším cílům?

Má otázka směřuje na podobnou dobu jakou lidstvo dosáhlo například v seriálu Star Trek. (Přesněji pak dialog, který se vedl ve filmu Star Trek: První kontakt.) Tehdy kapitán Jean-Luc Picard hovořil o době kdy se lidstvo zbavilo potřeby peněz aby společně pracovali ku lepším cílům.
Dokáže se opravdu někdy lidstvo vymanit z potřeby peněz? V mnoha směrech jsou právě peníze věc, která zpomaluje vývoj lidstva. Kdy na důrazné technologické, medicínksé, kulturní a další pokroky nejsou peníze. Dokáže někdy lidstvo dojít takovému osvícení aby pracovali společně ku lepším cílům? Zbavili se svých obvyklých předsudků, jako například rasismu? Nebo se nadobro zbavili náboženství? Jedno vím jistě, dnes ani zítra to určitě nebude. Za 100 let? 200? 300 nebo vůbec?
Co si myslíte vy, chtěl bych vědět váš osobní názor na toto téma, popřípadě co si o takové budoucnosti myslíte.

Odpovědi
gecco

Ne… Nikdy…
___
Už je to několikrát (spíše mnohokrát) i experimentálně (zdokumentovaně) ověřeno.
___
A co si o takové budoucnosti myslím?
😉
Jde o pohádky pro malé děti…
Tak malé, že je ještě pro ně škodlivé je seznamovat s realitou…

hapiky

Dnes lidstvo okupuje chtíč, závist, touha po moci, penězích, povýšenectví, podvody, škodolibost,,,,atd. neustálý boj dobra se zlem, máme prostě takové geny a dokud se jich nezbavíme, nikdy nebudeme zajedno. Nábožensví nikomu neškodí ani neubližuje, škodí jen lidi, kteří se rádi za náboženství falešně schovávají pro své dobyvatelské choutky.

xxx3

jsem k tomu dost skeptický…nicméně je pravda, že i to 20. století plné šílených válek dalo vzniknout mnoha mezinárodním organizacím, v nichž čas od času k domluvám napříč mnoha zeměmi dochází. Problém je, že to často jsou pouhé deklarace, které nejsou následovány činy. Jako jeden z velkých problémů vidím třeba organizační strukturu OSN. Odpovídá hlavně rozložení sil po 2. sv, válce, ale to je už přes 70 let a současná situace by potřebovala něco dosti jiného. Kdo by ale dobrovolně snižoval svůj vliv, že?

zjentek

Společně? Těžko! Nač chodit společně se všemi ostatními čumily za vstupenku do muzea, když je jakkoliv možnost ty historický kousky mít doma, a pěkně sám, sobecky na ně koukat každý den! Protože, proč by to měl očumovat někdo druhý?
Tím chci naznačit, že až lidstvo odnese všechny ty svý historický cennosti* do muzeí, tak pak možná, možná, to dokáže!
*a všechno historické, co nemá přímýho vlastníka, kterej to podědil od rodiny, zpřístupnit všem poctivým lidem ;)

Smode

Dokáže to a to zcela nepochybně. Za jak dlouho je velmi těžké předpovědět (je to stejné jako se snažit odhadnout kde bude mít jednoho dne hrob člověk, který bude počat až za 100 let). Současná společnost je plná dobrých věcí i špatných. Je to ale pořád zkrátka to nejlepší co aktuálně máme a stále se vyvíjíme. Někdy rychleji, někdy pomaleji, ale jediným směrem – vpřed.

ten který je

Jako celek nikoliv.Vždy,když podobnou věc chtěl někdo v historii prosadit,tak to skončilo válkou.