simonka

Dokáže někdo spolehlivě poradit mé kamarádce, která je již 10 let vážně nemocná jak získat důchod?

Jak všichni víme naše zdravotnictví je sice na vysoké úrovni, ale nedostatek lékařů a finančních prostředků nemocným lidem znemožňují jejich práva na zdraví a osobní styl života. Kamarádka je již 10 let vážněji nemocná a nemoci přibívají. Již 3× žádála o důchod a dočkala se zamítavých odpovědí (jednou dokonce i s právníkem) Bere jen soc. příspěvek na jednu osobu a jejich životní úroveň rapidně klesá. Dokáže někdo poradit, jak by mohla dostat alespoň částečný inv. důchod?
Doplňuji:
Ono to není v její ošetřující lékařce, ta si prý byla dokonce jista, že ten důchod musí dostat, ale v komisi na příslušných OSSZ.
dostala se i do Prahy a tam jí řekli, že to musí podstoupit na kraj pod který spadá, oni by jí ho dali, jenže na její příslušné krajské správě OSSZ to zamítli.

Nejlepší odpověď
tuCZek

v tom by měl nejlíp poradit její lékař,popřípadě ať se zkusí poradit na úřadu práce

Další odpovědi
tom004

Já si myslím,že poradit,doporučit atd.,může opravdu jenom ošetřující lékař a ostatní,kteří detailně znají diagnózu.Kamarádce přeji aby se jí dostalo všeho co potřebuje ke svému životu,samozřej­mě,pokud je to možné,ZDRAVÍ.

Salvaje

Případně ať změní lékaře. Ne vždy, když dva dělají totéž, je to vždy totéž…